Вітаємо! Рекун Євгенію, ученицю групи №1 ІІІ курсу із зайнятим ІІ місцем у Х Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Бажаємо подальших успіхів та творчої наснаги!

 

 

З 10.12.2019 по 17.12.2019 року в ДПТНЗ Кролевецьке ВПУ» проходили загальноучилищні змагання з волейболу. Серед юнаків перше місце зайняла команда навчальної групи №11, серед дівчат команда групи №10. Переможці та призери змагань нагороджені перехідними кубками та дипломами.

На базі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» спільно з Кролевецькою районною філію Сумського обласного центру зайнятості 12 грудня 2019 року було проведено профорієнтаційний захід, на якому представлено спектр творчих професій сфери послуг, які нині є актуальними на ринку праці країни, регіону, району.

Учасниками заходу стали вихованці Кролевецької спеціалізованої школи №1, Опорного закладу «Кролевецький ліцей №3», Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №5 та Алтинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

Учасникам заходу було презентовано професію «Перукар (перукар-модельєр)», яка містила інформацію про вимоги до фаху, затребуваність на ринку праці та можливість працевлаштування. А потім відвідувачі мали нагоду зануритися в світ перукарського мистецтва, моди і стилю, ставши учасниками майстер-класу «Ідеальний стиль», який проходив під керівництвом майстра виробничого навчання Яскевич Людмили Миколаївни та учнів групи № 10 за професію «Перукар (перукар-модельєр)».


09 грудня 2019 року у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбувся випуск групи №4 за професією «Ткач ручного художнього ткацтва» майстер виробничого навчання Минтус Людмила Миколаївна.

 

Високохудожні ткацькі вироби з різними візерунками та орнаментами зачарували членів атестаційної комісії. На захисті учні показали себе справжніми високо кваліфікованими майстрами, які готові до пошуку нових ідей та постійно підвищувати свою кваліфікацію

 

6 грудня 2019 р. учнями ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було переглянуто відеоролики: «6 грудня - День Збройних Сил України»; «Армія України : За Честь! За Славу! За Народ!», та проведено тематичну лінійка.


 

 

До Міжнародного дня волонтера 5 грудня 2019 року учні ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  відзначені подяками за активну роботу Кролевецьким районним центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді.

 

 

03 грудня 2019 року збірна команд дівчат прийняла участь в зональних обласних змаганнях з волейболу,  в залік 34 обласної спартакіади закладів професійно-технічної освіти.  В загальному заліку команда зайняла ІІІ місце.

До Міжнародного дня боротьби за скасування рабства (02 грудня) у бібліотеці закладу була організована книжкова виставка, метою якої є викорінення таких сучасних форм рабства як торгівля людьми, найгірші форми дитячої праці, шлюби з примусу, продаж наречених, насильницьке вербування дітей для їх використання у збройних конфліктах.

1 грудня – Всесвітній день Боротьби проти СНІДу (синдром набутого імунодефіциту), який служить нагадуванням про необхідність зупинити глобальне поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. В цей день бібліотекарем  (Богдана Гапон)  в закладі була проведена інформаційна година «Ми – за життя! Ми – проти  ВІЛ/СНІДу»,  учні отримали роздатковий матеріал «Шляхи поширення ВІЛу».

 

 

29 листопада 2019 року на базі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» в майстерні перукарів технолог-асистент Estel Міхалева Катерина провела курс навчання «Експрес технік Shatush».

 

Програма передбачала теоретичну частину пяти швидких технік Shatush та практичне відпрацювання на моделях.

З метою активізації профілактичної роботи, спрямованої на розвиток правосвідомості молодого покоління, формування відповідальної поведінки щодо здорового способу життя 28 листопада 2019 року навчально-методичним центром психологічної служби комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на базі Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації проведено обласний семінар «Робота соціального педагога щодо формування правосвідомої поведінки у здобувачів освіти», в  якому взяла участь соціальний педагог ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» Даценко А.В.

 

Актуальним для соціальних педагогів було практичне заняття щодо особливостей формування правової свідомості підлітків в умовах закладу освіти. Захід сприяв глибшому усвідомленню проблеми насильства, правопорушень, злочинів, визначенню шляхів профілактичної роботи з учнями із цього напрямку.

27-28 листопада 2019 року  учні групи №10 за професією «Перукар (перукар-модельєр)» складали поетапну кваліфікаційну атестацію за  кваліфікацією «перукар». Здобувачі освіти виконали кваліфікаційну пробну роботу відповідно до кваліфікаційних вимог: виконання послуг з миття голови; виконання простих класичних чоловічих, жіночих та дитячих стрижок; укладання волосся феном за класичною технологією; гарячу завивку волосся горизонтальними локонами; прості зачіски із застосуванням бігуді; виконання хімічної завивки волосся із застосуванням звичайних коклюшок з класичною технологією, фарбування волосся барвниками різних груп.

Більшість учнів виконали завдання на достатньому та високому рівні. Результатом задоволені як учні так і їх наставники

27 листопада 2019 року в центрі зайнятості відбувся майстер-клас з виготовлення оберегу для сім'ї «ляльки-крупнички», який провела майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» Міщенко Тамара Іванівна.

 

Готові вироби центр зайнятості передав в реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю.

 

 

 

 

 

І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Worldskills Ukraine»

 

2019-2020 навчального року

 

 

З 18 по 22 листопада

в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  було   проведено тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін

З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу учнівської молоді та підготовки до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні закладів професійної (професійно-технічної) освіти 21 листопада 2019 року на базі ДНЗ «Глухівське вище професійне училище» був проведений ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури, математики, історії України, англійської мови, фізики, хімії, біології, географії.

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» представляли вісім учасників.

За результатами рботи журі переможцями інтелектуальних змагань стали учні нашого закладу:

Каріна Стельмах – хімія, ІІ місце (викладач Надія МУХОЄДОВА);

Олег Галишин – біологія, ІІІ місце (викладач Ірина ПИРЛИК).

 

Вітаємо учнів з перемогою, бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо. 

Щороку у четверту суботу листопада Україна та світ згадують мільйони жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 р.р.

 

У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» були проведені виховні заходи, з метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховання в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизму, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих. Бібліотекарем (Богдана ГАПОН) закладу була проведена година спілкування «Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні», учні переглянули документальне відео «Голодний дух – День пам'яті жертв Голодомору».

21 листопада 2019 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» пройшла загальноучилищна лінійка до Дня гідності та свободи на честь початку двох знакових подій – Помаранчевої революції та Революції гідності. Метою заходу стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні на початку ХХІ століття.

 Ми схиляємо голову перед патріотами, які власним життям відстоювали гідність та свободу України.

 

 

 

19 листопада ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» прийняло участь в зональних змаганнях з настільного тенісу, серед закладів ПТНЗ. Команда училища зайняла 3 місце.

На початку листопада 2019 року на базі  Криворізького професійного гірничо-технологічного ліцею відбулася друга Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-методичні основи підготовки конкурентоздатних фахівців у контексті сучасного ринку праці», де була представлено статтю викладача спеціальних  дисциплін Тетяни КОРШОК на тему «Формування професійних вмінь майбутніх фахівців швейної галузі за допомогою використання робочого зошита» та отримано сертифікат учасника.

 У статті розкриваються особливості підготовки кваліфікованих робітників у ПТНЗ швейного профілю. Розглянуто сутність роботи над змістом методичного забезпечення та вибір методики формування професійних вмінь та навичок. Здійснено аналіз практичного досвіду вітчизняних професійно (професійно-технічних) навчальних закладiв по підготовці фахівців  швейного профілю до майбутньої професійної діяльності. Виявлено місце і вплив робочого зошита як засобу навчання на рівень засвоєння здобувачами освіти знань, формування у здобувачів освіти необхідних умінь, розвиток мислення, творчої та просторової уяви. Звернуто увагу на зміст науково-методичного забезпечення професійної підготовки кваліфікованих робітників швейного профілю.

 

 

 

 

З 11 по18 листопада 2019 року в ДПТНЗ Кролевецьке ВПУ проходила декада будівельного профілю

У рамках Школи розвитку ІТ-компетентності 15 листопада 2019 року навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Сумській області був проведений вебінар «Використання інтерактивної дошки у процесі підготовки фахівців» для педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. У ході вебінару педагоги ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» ознайомилися з наступними питаннями: роль інтерактивної дошки на уроці професійної підготовки; програмне забезпечення SMART Notebook та  Flow Works Pro; інтернет-сервіси та сайти для використання на інтерактивній дошці.

15 листопада 2019 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» в майстерні перукарів технологом із м. Суми від фірми «Estel» було проведено семінар на тему: «Догляд за волоссям. Засоби для стайлінгу» Учні групи №8 ознайомилися з цікавою інформацією та мали можливість практично

відпрацювати послуги із застосуванням засобів. 

 

 

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області 14.11.2019 року на базі ДПТНЗ «Роменське ВПУ» відбувся збір лідерів учнівського самоврядування. В якому брала участь учениця III курсу, Безугла Наталія, яка є лідером учнівського самоврядування в нашому закладі.

13 листопада 2019 року учнями ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» разом з класними керівниками та майстрами виробничого навчання проведений захід військово-патріотичного виховання молоді, який сприяв культурно-просвітницькому розвитку учнів.      Захід розпочався вшануванням пам'яті загиблих в Сквері Захисників України. Потім учні мали можливість відвідати кінотеатр «Вікторія» та переглянути фільм «Воїни духу», який є скарбницею новітньої історії України.

 Молодь повинна знати і шанувати своїх сучасних Героїв, які стояли на передовій фронту!

 

 

12 листопада 2019 року збірна команда ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» прийняла участь в фінальних обласних змаганнях з настільного тенісу

12 листопада 2019 року з метою розвитку творчого потенціалу учнів, їх інформаційної культури разом з розвитком алгоритмічного і логічного мислення у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» був проведений Міжнародний конкурс з інформатики та комп'ютерної вправності «Бобер» викладачем інформатики Гапон Б.А., в якому брали участь учні закладу І –ІІ курсів.

08 листопада 2019 року до Дня української писемності та мови в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» організовано зустріч з представником Центральної бібліотеки Кролевецької міської ради, Левченко Г.Г., яка провела різноманітні вікторини  та конкурси.

 Також цього дня всі бажаючі закладу долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту, який дає можливість не лише об'єднатися, а й перевірити свої знання з української мови.

01 листопада 2019 року на базі факультету технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбувся ІІІ Всеукраїнський науково-методичний семінар «Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій». У семінарі від ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» взяла участь майстер виробничого навчання Міщенко Тамара Іванівна із майстер-класом «Сучасний тренд в оформленні подарункових наборів», на якому представила оформлення подарункових букетів із натуральних матеріалів.

 

Директор закладу Єфіменко Тетяна Вікторівна представила тези на тему «Групова навчальна діяльність при підготовці кваліфікованого робітника у державному професійно-технічному закладі «Кролевецьке вище професійне училище»


23 жовтня 2019 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбувся загальноучилищний спортивно-виховний захід «Козацькі забави».

В програмі заходу були проведені:

1.      Конкурс газет на тему «Козацькому роду нема переводу»

2.      Спортивні змагання «Козацький гарт»

3.      Захист команд та фотозвіт

 

На останок учасників чекав козацький обід. За результатами підсумків І місце серед дівчат посіла команда «БЕМС» (група №10 «Перукар (перукар-модельєр)", ІІ курс)», серед юнаків І місце команда «Козаки» (група №9 "Муляр Штукатур Лицювальник-плиточник», IV курс).


З метою підвищення обізнаності з питань, що стосуються мігруючих птахів, міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день мігруючих птахів. Святкування організовується двічі на рік – у другу суботу травня та жовтня. Цього року припадає на 11 травня та 12 жовтня. Тема цьогорічного Всесвітнього дня мігруючих птахів : «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!», мета якого привернути увагу до негативного впливу забруднення пластиком для мігруючих птахів та їхнього середовища існування.

 В ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було проведено виховні години

10 жовтня 2019 року у ДПНТЗ «Кролевецьке ВПУ» пройшло відкриття Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Конкурс сприяє піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю.

 Учні переглянули відеоролик «Обличчя української історії. Тарас Шевченко», прослухали цікаве повідомлення «Шевченко. Відверто про особисте» та отримали завдання І етапу конкурсу. Творчі роботи передбачали теми, пов'язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об'єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави.

 

3 жовтня 2019 року у ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» святкували День працівника освіти, що відзначається в першу неділю жовтня.

Учні привітали своїх педагогів святковими стіннівками, концертом. Наприкінці відбувся флешмоб, в якому брали участь педагогічні працівники та учні училища.

 

 

02 жовтня в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» пройшли змагання з легкоатлетичного кросу в залік загальноучилищної спартакіади «Стартують всі!». Учні змагались на дистанціях 1000 м. юнаки, 500 м. дівчата. Серед юнаків командну першість отримали учні групи №11, серед дівчат  учні групи №10.

Найкращі результати в особистому заліку показали Чуприна Ярослав на дистанції 1000 м. та Олійник Тетяна  на дистанції 500 м.

 

Переможці нагороджені грамотами та медалями


Звіт про проведення тижня ткацького профілю

З 16.09.2019 по 20.09.2019 в закладі проходив тиждень ткацького профілю.

В програмі тижня було заплановано та проведено наступні заходи:

У понеділок (16.09.2019) відбулося відкриття тижня, конкурс стіннівок, в якому учні груп №3 та №4 представили цікаву інформацію про ткацькі вироби, рушники; різноманітні кросворди та ребуси тощо.

17.09.2019 перегляд відеофільму «Унікальне кролевецьке ткацтво», з якого учні дізналися про кролевецьке ткацтво, яке характеризується тканням, що не повторюється в інших районах країни, з чіткою системою орнаментально-композиційного декорування. Також дізналися семантику витканих узорів, адже ткачі передавали навколишній світ за допомогою умовних знаків.

18.09.2019 у фойє закладу відбулася виставка-продаж ткацьких виробів

19.09.2019 проведено конкурс на кращий технічний малюнок.

20.09.2019 Учні групи №4 та майстри закладу взяли участь у відкритті містечка ткача, в рамках Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники», де було проведено майстер-клас з виготовлення рушників.  Також в цей день було підведено підсумки тижня ткацького профілю.

 

 

У рамках Всесвітнього тижня протидії булінгу в період з 16.09.2019 р. по 20.09.2019р. в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» соціальним педагогом, Даценко А.В., було проведено низку заходів:

- Розповсюдження буклетів та інформаційних матеріалів. Загальноучилищна лінійка;

- Тренінгове заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі».

Також було оновлено постійно діючий консультативний пункт.

«Скринька довіри».Поради «Як допомогти упоратися з булінгом».

- Години спілкування на тему: «Кібербулінг». Корисні правила-поради для  профілактики і подолання кібер-булінгу.

- Перегляд відео презентацій «Булінг . Як його розпізнати»,«Кібербулінг або агресія в інтернеті: способи розпізнання і захист дитини».

- Проведення виховних годин класними керівниками та майстрами виробничого навчання

         Учні  отримали цікаву та корисну інформацію про проблему сьогодення, мали можливість поговорити про те, хто стає жертвами  булінгу, дізналися про свої права, обов’язки та відповідальність перед законом. Кожен мав можливість висловити власну думку з даної проблеми.


У Міжнародний день захисту дітей 1 червня 2019 року  ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» залучило педагогічний колектив до участі у обласному святі «Майбутнє України творити молодим». На ярмарку учнівська молодь Сумщщини  випробовувала сили у профорієнтаційному квесті «Подорож професіями майбутнього».

 

Найголовніше, переглянувши майстер-класи з професій «Ткач ручного художнього ткацтва», «Перукар (перукар-модельєр)», «Продавець продовольчих товарів Кассир торговельного залу» старшокласники власноруч спробували відтворити дії професіоналів і переконатися, що робітничі професії в умовах сучасності є творчими, креативними, цікавими та сприяють саморозвитку.

Звіт по тижню історії

Відповідно до плану роботи закладу та з метою популяризації серед учнів необхідності вивчення історії рідної держави, перевірки їхніх знань та ерудиції; виховання почуття патріотизму, любові до Батьківщини, шанобливого ставлення до минулого українського народу з 13.05.2019 по 16.05.2019 в училищі проходив тиждень історії.

У програмі тижня було заплановано та проведено такі заходи як тематичний урок, інтелектуальні ігри та виставки робіт учнів.

У перший день тижня відбулась виставка рефератів з «Історії України» та «Всесвітньої історії», взяли участь учні І-ІІ курсів (групи №1, 10, 11.)

У вівторок, 14 травня, відбулася інтелектуальна гра «Хто хоче стати мільйонером?», де учні могли показати свої знання з різних питань, повꞌязаних з історичними подіями та персонами.

15 травня відбулись інтелектуальні змагання «Що? Де? Коли?». Учні груп №1 та №10 обꞌєднались у 3 команди та намагались вірно відповісти на поставленні запитання. Перемогу здобули учні групи №1.

16 травня 2019 року в нашому закладі відбувся тематичний урок, приурочений до 80-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України з метою виховання патріотизму та підвищення інтересу до історії України. Відбувся перегляд фільму «Війна за державу. Перша незалежна  Карпатська Україна». У заході взяли участь учні груп №1, 10. 

Перший регіональний фестиваль

«Мода. Sumy. Стиль»

15.05.2019 року у Сумському центрі ПТО з дизайну та сфери послуг відбувся перший регіональний фестиваль «Мода. Sumy. Стиль”.

ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» залучило до участі у фестивалі учнів та майстрів виробничого навчання двох творчих професій: «Перукар (перукар-модельєр)» та  «Кравець Закрійник».

Фестиваль став справжнім святом краси та креативності, сприяв популяризації робітничих професій, обміну досвідом, розвитку творчого потенціалу молоді та педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

Учні закладу, які опановують професією «Перукар (перукар-модельєр) представили роботи  з перукарського мистецтва під час шоу-показу створивши образи в номінації «Street-мода».

Кравці закрійники демонстрували колекцію моделей одягу під назвою «Пори року» в номінації «Видовищна мода». Родзинкою колекції був ручний розпис  по тканині.  Кожна сукня стала своєрідним пейзажем, зображуючим осінь, зиму, весну та літо.

Професійну і творчу роботу команди ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було відзначено експертами в номінаціях:

«За використання оригінального оздоблення в сучасних образах» та «За створення повного художнього образу»

 Фестиваль показав, що учні нашого закладу, мають великий творчий потенціал і є справжніми майстрами своєї справи.

Вишивка в Україні – це символ національної ідентичності українців, світ невмирущих образів давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.У вишивці яскраво і повно розкрилась душа народу, його споконвічне прагнення до прекрасного, широко розвинулось почуття ритму, композиційної міри у побудові орнаментів, гармонії колірних поєднань. Це давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості – у поєднанні людини з природою, в умінні упродовж століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.

В небі сонця золотий клубочок

Розсипає нитки промінні,

Їх збирають рученькі дівочі

І гаптують цвіт на полотні.

           (Максим Рильський)

 16 травня 2019 року учні та працівники нашого закладу долучилися до Всесвітнього Дня вишиванки, щоб показати різноманітність краси відтвореної в узорах своїх вишиванок.

З 22 по 26 квітня у нашому закладі  спостерігалася незвичайна активність усіх учасників навчально-виховного процесу. Цей тиждень було присвячено незвичній математиці:  «Горе поділяємо, радість примножуємо» - таким був девіз тижня психології.

Психологічна служба закладу  популяризувала психологію як прикладну науку, яка охоплює практично усі сфери життя людини. Участь у конкурсі колажів «Психологія у житті людини» сприяла обізнаності учнів щодо напрямків психологічної науки: медицина, педагогіка, соціальні відносини, кризові стани тощо та розкрив творчі здібності учнів.

На паркані думок усі бажаючі мали можливість залишити свої  думки про події у закладі і таким чином самовиразитися, зняти напруження.

Анкетування  та тестування учнів дало можливість виявити проблеми у спілкуванні учнів та спрямувало подальшу психологічну роботу. Зокрема з метафорично активними картками  «PERSNITA» ТА   «OH» було проведено вправи «Діагностика стосунків», «Новий погляд на відносини», «вирішення проблеми», які сприяли внутрішньому усвідомленню, відновленню ресурсів, підвищенню самооцінки, розвитку навичок прийняття рішення, допомогли у розумінні того, що заважає прийняттю рішення.

Цікавим та збагачуючим  стало заняття з арт-терапії для викладачів закладу «Здоров’я – це мій ресурс». Малюнок на піні виявився доволі захопливою діяльністю та сприяв акцентуації уваги педагогів на цінностях, які обумовлюють настрій здорової особистості.

У  четвер учні спільно з викладачами обговорювали мудрі вислови, які кожен мав можливість переадресувати будь-кому. Під час обговорення усі учасники «Кола порозуміння» мали можливість отримати зворотній зв'язок.

Активну участь у підготовці та проведенні тижня психології брали учні учасники  психологічного гуртка «Пізнай себе» Набок Микола, Герасюк Вікторія, Макаренко Ілля, Рекун Євгенія.

 Загалом тиждень психології сприяв активізації міжособистісного спілкування, виявив перспективні напрямки роботи психологічної служби на наступний навчальний рік. Завдяки проведеній роботі було здійснено: популяризацію психології як прикладної науки; підвищення інтересу учнів до дослідження власних здібностей та рис особистості; створення позитивного настрою  та профілактика емоційного вигорання учасників педагогічного процесу.


З 1 по 30 квітня 2019 року відбулася щорічна акція Всеукраїнського благодійного фонду «СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ» «Дитяче серденько ЖИВИ!» з метою збору коштів для закупівлі кардіологічного обладнання у дитячі лікарні Сумської області.

            Учні ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» активно постійно беруть участь у зборі коштів для маленьких сердець, тому стали волонтерами центру соціальних служб.

Зокрема волонтери нашого закладу збирали кошти по державних установах, підприємствах торгівлі та організаціях міста Кролевець.

В нашому закладі до акції долучилися учні, викладачі, працівники та актив ради учнівського самоврядування. Всі свідомо вносили благодійні внески.

 

Волонтери ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» вдячні усім небайдужим! 


4-5 квітня на базі Конотопського професійного аграрного ліцею відбувся форум лідерів учнівського самоврядування Центрального та Північного округів ОРЛУС “Голос крові: ми – Українці!”. Від ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» взяли участь заступник директора з навчально-виховної роботи Єфіменко Маргарита Рагібівна та учні Безугла Наталія та Галишин Олег серед  активних учасників із одинадцяти відділень закладів професійної освіти Сумської області. Дводенна програма видалася дуже насиченою та цікавою. Координатори та лідери учнівського самоврядування взяли участь у практичному занятті “Я+Я=КОМАНДА”, долали смугу перешкод під час військово-патріотичний квесту “Майбутнє України в наших руках”, висадили молоді деревця у рамках акції “Посади алею дружби”. Крім того обговорили роль учнівського самоврядування в системі національно-патріотичного виховання у форматі “круглий стіл”. У дружній атмосфері з піснями під гітару та смачним кулешем пройшли “Посиденьки біля ватри”. Учасники зібрання продемонстрували вміння командної роботи, поділилися своїми досягненнями, а також отримали нові знання та незабутні емоції. 

Відповідно плану роботи Сумської обласної ради лідерів учнівського самоврядування закладів професійно-технічної освіти на 2018-2019 навчальний рік ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» у березні 2019 року долучилося до проведення акції #selfie_with_Shevchenko до Шевченківських днів, які проводяться на Сумщині з метою пропагування та актуалізації доробку Тараса Шевченка як знакової постаті не лише українського, а й світового історико-культурного процесу. 

Проведено заходи до  205-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка великого  Кобзаря

 

 

 

З 14 по 16 березня 2019 року відбулася головна подія освітньої галузі України – Десята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Дев'ята міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu» у Київському Палаці дітей та юнацтва.

Від ДПТНЗ «Кролевецьке вище професійне училище» у конкурсі тематичних номінацій, а саме «Упровадження інноваційних і виробничих технологій – ефективний засіб підвищення якості підготовки кваліфікованих кадрів», взяли участь співавтори Мухоєдова Надія Олексіївна, заступник директора з НВР та Лобєєва Яна Миколаївна, методист. Конкурсна робота присвячена організації колективної творчої діяльності у навчально-виробничій роботі педагогів закладу. За результатами оцінки якості розробка була відмічена дипломом та бронзовою медаллю

15 березня 2019 року майстром виробничого навчання Василенко О.М. був проведений урок виробничого навчання за напрямком Будівництво. Тема уроку «Ознайомлення з контрольно-вимірювальними інструментами, пристосуваннями. Організація робочого місця. Сортування плиток за кольором, формою, малюнком, гатунком. Обробка плитки.» 

«Моя професія – творити красу»

            14 березня 2019 року учні та майстри виробничого навчання нашого закладу завітали до НВК № 6 (м. Кролевець) з демонстраційно-агітаційним заходом «Моя професія – творити красу». Метою заходу було популяризація професій, які можна отримати у ДПТНЗ «Кролевецьке  ВПУ»  та формування позитивного іміджу нашого навчального закладу.

Майстри виробничого навчання провели майстер-класи, які наочно демонстрували учням 10-11 класів творчій напрям кожної професії. Зокрема Міщенко Т.І. (майстер виробничого навчання за професією «Касир торговельного залу  Продавець продовольчих товарів») показала школярам як зі звичайних солодощів створити святковий букет.

Одночасно Чепурна Н.В. (майстер виробничого навчання з професії «Перукар (перукар-модельєр)» продемонструвала учням справжнє диво створення жіночої зачіски.

 

Надзвичайно цікавою була для школярів демонстрація моделей вечірніх суконь, створена руками учнів нашого закладу, оскільки наші швачки та ткалі творять справжні витвори мистецтва. 

 

       З 25.02 по 1.03.2019 в навчальному закладі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" проходив тиждень швейного  профілю.

 

     В рамках даного заходу участь брали учні груп № 1 та № 7 за професією «Кравець. Закрійник»    

01.03.2019 року майстер виробничого навчання Наталенко Л.В. провела відкритий урок виробничого навчання у групі №1 «Кравець Закрійник» на тему «Обробка відкладного коміру в жіночій блузі»

22.02.2019 року в групі №10, І курс навчання за професією «Перукар (перукар-модельєр)» був проведений  відкритий урок з виробничого навчання. Тема уроку «Виконання гарячої завивки локонів горизонтальним способом «вгору». Застосування засобів для укладання». 

 

 

З 18.02.2019 по 22.02.2019 року проходив тиждень природничо–математичних дисциплін, програма якого передбачала проведення таких заходів:

-          Математичний «Брейн – ринг».

-          Перегляд презентацій.

-          Конкурс творчих робіт «Визначні математики – корифеї науки»

-          Виховний захід «Цікаві числа» з математики;

Викладач: Довгейко О.О.

 

-          Хімічна вікторина.

-          Гра «Що? Де? Коли?»

-          Перегляд відео матеріалів «Цікаві хімічні досліди»

-          Перегляд відео матеріалів 3D лабораторія з хімії;

Викладач: Мухоєдова Н.О.

 

-          Перегляд слайдів «Безпечне користування інтернетом»

-          Конкурс колективних проектів.

-          Доповідь «Форуми, чати – наше життя»

-          Перегляд фільму «Інформатика – це Я!»  з інформатики;

 Викладач: Гапон Б.А.

 

-          Перегляд фільму «Історія нашої планети»

-          Географічна вікторина «Навколо світу»

-          Відеоурок «Подорож по материкам Землі»

-          Онлайн тестування «Цікава географія»  з географії:

 Викладач: Даценко М.О.

             Метою заходів було дати уявлення про навколишнє середовище, розширити і закріпити знання з предметів природничо – математичних  дисциплін, продовжити формувати уявлення про значення збереження навколишнього середовища, вплив людей на нього, розвивати логічне мислення, інформаційну культуру, креативність.


21 лютого 2019 року у Кролевецькому вищому професійному училищі відбувся випускний екзамен у групі №8  з професії «Перукар (перукар-модельєр)», які півтора роки під керівництвом майстра виробничого навчання Чепурної Наталії Володимирівни вивчали ази перукарської справи у стінах нашого училища.

Всі члени комісії високо оцінили здібності та фантазію багатьох випускників. Зачіски були цікавими, творчими та елегантними.

 

Усім випускникам  бажаємо успіхів у роботі та подальшому навчанні!


У ДПТНЗ “Кролевецьке ВПУ» було проведено I етап Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплiн за професiями:

- Муляр Штукатур лицювальник-плиточник (муляр 3 розряду)

- Касир торговельного залу Продавець продовольчих товарiв (продавець продовольчих товарів 3 розряду)

- Перукар (перукар-модельєр) (перукар 1 класу)

 

Професія

Переможець

 

П.І.Б.

Місце

 

 

Перукар (перукар-модельєр)

Дроздик Юлія

Демченко Альона

Пільтяй Наталія

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

 

Продавець продовольчих товарів

Черства Ольга

Кобзар Юлія

Марченко Тетяна

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

 

Муляр

Лещенко Дмитро

Герасюк Вікторія

Дьомін Дмитро

І місце

ІІ місце

ІІІ місце

 

 

 

Вітаємо переможців І етапу, та бажаємо успіхів у ІІ етапі Всеукраїнських учнiвських олiмпiад зi спецiальних дисциплін.

Тиждень торгівлі та сфери послуг

        В ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» проходив тиждень сфери послу з 21 січня по 25 січня 2019 року.

В рамкаж тижня відбулися:

21.01.2019

Виставка стіннівок  

На початку предметного тижня учні груп № 8, 10, 14 та 15 виготовили стінгазети  готуючи їх, учні поглибилюють свої знання з професій та розширюють кругозір

22.01.2019

Проведення учнівської олімпіади за професією Продавець продовольчих товарів

Згідно результатів олімпіади були визначені такі місця:

І місце: Черства Ольга

ІІ місце: Кобзар Юлія

ІІІ місце:  Марченко Тетяна

23.01.2019

1.Проведення учнівської олімпіади за професією Перукар (перукар-модельєр)  

Згідно результатів олімпіади були визначені такі місця:

І місце: Дроздик Юлія

ІІ місце: Демченко Альона

ІІІ місце: Пільтяй Наталія   

2.Конкурс ЕККА на нових видах               

3.Конкурс професійної майстерності «Кучерява сью»

В ході якого майстри та учні могли провести заняття по вдосконаленню практичної майстерності

24.01.2019 Проведення конкурсу професійної майстерності: «Зачіски з елементами плетіння»

З метою виявлення, та підвищення рівня професійних та творчих здібностей учнів був проведений конкурс професійної майстерності серед учнів ІІ курсу з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

25.01.2019 Підведення підсумків та відзначення учнів

 

За загальними висновками предметний тиждень пройшов на високому рівні, всі заходи згідно плану були вдало проведені, учні залишилися задоволені, та сповнені натхненням на подальше професійне зростання.