Навчальний рік в розпалі, згідно плану роботи методичної комісії з 11 по 18 грудня 2023 року в ДПТНЗ Кролевецьке ВПУ проходить декада будівельного профілю. Відкриття заходу відбулось 11 грудня в фойє закладу, де декламувались оголошення про відкриття декади, програма її проведення тощо. Традиційним уже став конкурс тематичних стіннівок, на яких учні зображують елементи будівельних процесів за профілем підготовки, моменти свого життя в закладі, не забувають і про гумор.
Майстри виробничого навчання будівельного профілю Школьна Валентина Миколаївна та Одарич Андрій Іванович провели відкриті уроки виробничого навчання «сортування лицювальної плитки» та «різання лицювальної плитки». При проведенні уроків застосовано метод проектів, використовувалась комп’ютерна техніка, мультимедійний проектор, робочі інструменти та пристосування лицювальника-плиточника, зразки матеріалів. Уроки проведено змістовно і якісно, цікаво було як учням, так і присутнім колегам.
Традицією стало включення в програму декади професійного конкурсу «кращий за професією», цього року він проводив за напрямком «муляр». Завданням для учнів було мурування кута за однорядною системою перев’язування швів. Перше місце зайняв Мацаков Владислав, друге місце учень Кузнецов Артем, а третє – Яковенко Андрій.
Підсумки декади будівельного профілю 2023-2024 навчального року буде підведено на загальноучилищній лінійці 18 грудня, там же активні учасники заходів і призери конкурсів будуть нагороджені грамотами.
Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
28.11.2023 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» була проведена година спілкування на тему: «Гендерно зумовлене насильство» за участі представників: головного спеціаліста відділу підтримки сім'ї та координації соціальних послуг Конотопського УСЗН Куриленко Тетяни Василівни, завідувача сектору Кролевецького бюро правової допомоги Шосткинського МЦ з надання БВПД Ткаченко Світлани Олексіївни.
Щиро дякуємо за цікаву та змістовну доповідь.
20.11.2023 р. в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» в Класі безпеки, була проведена інформаційно-роз’яснювальна зустріч з провідним фахівцем з попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у Конотопському районі центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України в Сумській області Грушою Олексієм Михайловичем, та провідним фахівецем з попередження надзвичайних ситуацій та цивільного захисту у Конотопському районі центру забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України в Сумській області Зимою Геннадієм Олександровичем, про дотримання правил безпеки при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів
В ході зустрічі здобувачі освіти дізналися про види вибухонебезпечних предметів, зауважили про особливості їх маскування та правила безпеки при виявленні небезпечних знахідок. Наголосили, що під час виявлення вибухонебезпечних предметів категорично забороняється підходити до них та зрушувати з місця. У такому разі необхідно телефонувати за номерами 101 або 102.
В рамках Всеукраїнського тижня безпеки, який проходив з 13.11. по 19.11.2023 , в гуртожитку ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» 16.11.2023 бібліотекарем Костюк А.В. та вихователем Красношапкою А.А. було проведено виховний захід «Живи безпечно» на якому здобувачі освіти поглибили свої знання з правил дорожнього руху. Також було проведено майстер-клас з виготовлення рефлекторних браслетів, які зроблять юних пішоходів видимими в темний час доби.
Зі святковим Днем студента
Вас дозвольте привітати!
Іспити лиш на відмінно
Ми бажаєм Вам складати
Драйв та радість лиш дарує
Хай студентське Вам життя
Хай студентство Вас кружляє
Бо не буде вороття!
17 листопада в Україні відзначається Міжнародний день студента! У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було проведено конкурсно-розважальну програму «Хто зверху?». В якій мали змогу позмагатися команди дівчат та хлопців. Щиро вдячні гурту «ГРОТЕСК», який завітав до нас на свято та подарував нам свої чудові композиції!
В рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху, 15.11.2023 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» була проведена інформаційно-роз’яснювальна зустріч для здобувачів освіти на тему «Дотримання правил дорожнього руху» з інспектором сектору реагування патрульної поліції 1 (м. Кролевець) Конотопського районного відділу поліції ГУНП в Сумській області.
Капітан поліції Ольга ГРИЦАЄНКО інформувала здобувачів освіти про дотримання правил дорожнього руху, поведінку на дорогах, перехрестях, також було детально роз’яснено права та обов’язки водіїв, наведено приклади застосування цих знань у повсякчасному житті. Представник поліції акцентувала увагу на тому, що водій транспорту не завжди може помітити пішохода в темряві, через це необхідно обов'язково використовувати спеціальні світлоповертаючі наліпки, нашивки або будь які інші елементи.
В зв'язку з проведенням тижня безпеки дорожнього руху, 14.11.2023 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було проведено зустріч для здобувачів освіти на тему «Травми» з представниками Конотопської міської організації товариства Червоного хреста України ТОЛОКОМ Євгеном. Розглядалися базові правила допомоги при травмах. Разом з учнями відпрацьовувався алгоритм транспортної іммобілізації потерпілих. Основною метою проведення вищевказаного заходу є формування у учнів правильної поведінки під час можливих ДТП.
Програма профілактики суіцидальної поведінки серед здобувачів освіти ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ"
Мета: провести профілактику суіцидальної поведінки серед здобувачів освіти, а саме: розширити знання учнів із проблеми суіциду; навчати їх розпізнавати ознаки небезпеки й допомагати собі та іншим виходити з кризових ситуацій.
Мешканці гуртожитку ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" провели тематичну вечірку 👻Нalloween👻🕸
25.10.2023 р. в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» була проведена інформаційно-роз’яснювальна зустріч на тему «Принципи безпеки під час збройного конфлікту» з представниками міжнародної гуманітарної організації «Представництво The Halo Trust в Україні», яка займається розмінуванням.
В ході зустрічі здобувачі освіти дізналися, що робити, якщо побачили, чи знайшли якийсь підозрілі або схожі на боєприпаси предмети. Як розрізняти небезпечні території, як діяти, якщо побачили офіційні або неофіційні попереджувальні знаки, чи зайшли на небезпечну територію.
Напередодні дня писемності та мови з метою розширення знань здобувачів освіти про красу і багатство української мови в бібліотеці було проведено захід "Рідна мова з пісні й любові". Учасники вікторини отримали грамоти.
27 жовтня в День української писемності та мови здобувачі освіти ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" долучилися до написання радіодиктанту національної єдності з метою єднання довкола української мови та її популяризації.
Команда укораїнського незалежного медія Online.UA закликає підтримати та долучитись до розповсюдження документального фільму «Незламні діти. Я чекаю», що розповідає історії український дітей, які побачили війну на рідній землі, але не покинули своїх мрій на переконань. Проєкт документує свідчення дітей про воєнні злочини рф проти українського народу та людяності.
Щорічно 10 жовтня у всьому світі відзначається День ментального здоров'я. Цей день присвячений стійкості українського народу, довірі між людьми, а також піклуванню про кожного. Українська формула стійкості може та має бути актуальною у глобальному контексті.
21.09.2023 року в ДПТНЗ Кролевецьке ВПУ пройшов спортивний захід «Козацька наснага». Незважаючи на непрості обставини, як здобувачам освіти так і педагогічним працівникам вдалося відчути позитивні емоції. Участь брали всі учні груп та змагалися в конкурсі за кращий плакат, назву та девіз, а також армреслінгу, вправ на м'язи живота та перетягування канату. Після закінчення змагань переможці та призери були нагороджені кубками, грамотами, медалями та солодкими призами від керівництва закладу. А родзинкою заходу став смачний обід від наших кухарів на свіжому повітрі.
ШАХРАЇ ПОЛЮЮТЬ ЗА ГРОШИМА!
ЯК НЕ СТАТИ МІШЕННЮ?
і qr-соde з посиланням на сайт https://mriya.social/projects/stopfraud/
П’ять речей, які ти можеш зробити, шоб захистити себе віл шахраїв:
1. Будь пильним та обережним;
2. Не перераховуй кошти не тарифікованим особам;
3. Уникай фейкових сторінок у соціальних мережах;
4. Не розголошуй свої персональні дані;
5. Ознайомся з шахрайськими схемами тут: (і вставляєм ссилку і QR на сайт)
З вами зв’язався працівник банку?
Пам’ятай про 5 фактів
1. Реальний працівник банку не просить надсилати кошти!
Лише шахраї наполягають на оплаті грошовим переказом чи криптовалютою;
2. Працівнику банку не потрібна інформація про ваш картковий рахунок! Ніколи не передавай інформацію про твої рахунки тому хто телефонує;
3. Не повідомляй нікому тимчасові паролі, які приходять в смс повідомленні! Розголошення цієї інформації призведе до втрати коштів;
4. Не переходь за посиланнями!
Не натискай на посилання, які надсилає тобі «працівник банку»
5. Не виконуй ніяких дій у банкоматах чи терміналах Співробітник банку не надає вказівок щодо проведення маніпуляцій у банкоматах чи терміналах.
6 ознак фітингового листа
1. Звернення до вас автоматично згенероване;
2. Е-mail адресанта не офіційний;
3. У листі містяться прохання надати персональні дані:
4. Наявні кнопки з гіперпосиланням на фейковий сайт;
5. Додані невідомі вкладення;
6. У тексті присутні граматичні помилки.
НЕ СТАНЬ ЖЕРТВОЮ
1. Захисти. Завжди захищайте свою особистість. Ніколи не повідомляйте свою особисту інформацію.
2. Відмов. Довіряйте своїм інстинктам. Якщо ви отримали підозрілий електронний лист, видаліть його. Якщо ви сумніваєтеся в правомірності телефонного дзвінка від незнайомця, покладіть трубку.
3. Повідом. Повідомляючи про шахрайство, ви надаєте правоохоронним органам інформацію, необхідну для припинення злочинної діяльності шахраїв і запобігання щоб інші не стали жертвами. ФІШИНГ Фітинг- (комбінація голосу та SMS) - це атака соціальної інженерії, ключовою задачею якої обманом змусити жертв надати конфіденційну інформацію по телефону.
4. Будьте пильними при отриманні дзвінків з невідомих вам номерів
5. Не передавайте дані ваших карткових рахунків чи паролю до онлайи банкінгу. Банківські працівники ніколи не запитують таку інформацію.
6. Не довіряйте особі яка телефонує, тільки тому. їло вона знає про вас персональну інформацію. Шахраї можуть знайти її в Інтернеті.
7. Не перераховуйте кошти за проханням особи, яка телефонує, працівники банку ніколи не попросять вас про це.
Злочинці, які отримують гроші незаконним шляхом, повинні приховувати або відмивати джерело походження своїх коштів. Вони залучають людей для переказу грошей - дропів! Не беріть участь у вчиненні злочину, не погоджуйтесь отримувати на свої карткові рахунки чи криптогаманці кошти невідомого походження!
Департаментом кіберполіції, спільно з партнерами розроблено електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об'єднання проектів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів.
Основна мета проекту є протидія кремлівській пропаганді та фейковим або проросійським ресурсам у мережі Інтернет.
З метою популяризації даного проекту надаємо електронні адреси платформи «МРІЯ»:
- сайт платформи «МРІЯ» - https://mriya.social;
- телеграм канал проекту «МРІЯ» - https://t.me/stoprussiachannel;
- телеграм – бот @stopdrugsbot (бот для збору нових посилань на ворожі ресурси);
- https://t.me/ukraine_avanger_bot (офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, коллаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).
Вітаємо учасників ІІ Всеукраїнської науково-практичної інтернет конференції молодих учених, аспірантів, студентів учнів.
30 червня 2023 р. в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбувся захист дипломних проектів здобувачів освіти за спеціальністю 192 Будівництво та цивільна інженерія.
Здобувачі освіти продемонстрували свої проекти житлових та промислових будівель.
Сподіваємось, що отримані знання стануть в нагоді в подальшому професійному житті молодих спеціалістів.
25-26 травня 2023 року здобувачі освіти ЗОМІТЄВА Марина та ШЕКЕРА Віктор взяли участь в обласному конкурсі професійної майстерності за компетентністю «Опоряджувальні роботи» серед здобувачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, та успішно здобули часткову кваліфікацію за навчальною програмою «Монтажник віконних та дверних конструкцій»
В рамках проведення Всеукраїнського тижня громадського здоров'я, 26.05.2023 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» була проведена лекція-ознайомлення для здобувачів освіти з сестрою медичною Коропець Іриною на тему: «Поліомієліт та його профілактика». Після лекції було розповсюджені ознайомлюючи брошури серед здобувачів освіти.
В зв'яку з проведенням тижня безпеки дорожнього руху, 18.05.2023 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» був проведений майстер-клас для здобувачів освіти на тему «Травми» з представниками Конотопської міської організації товариства Червоного хреста України ТОЛОКОМ Євгеном та ЮЩЕНКО Діаною. Розглядалися базові правила допомоги при травмах. Разом з учнями відпрацьовувався алгоритм транспортної іммобілізації потерпілих. Основною метою проведення вищевказаного заходу є формування у учнів правильної поведінки під час можливих ДТП.
#одягнивишиванкуSumyPto
В рамках глобального тижня безпеки дорожнього руху вихователем та бібліотекарем закладу було проведено єдиний національний урок "Безпечна дорога додому"
8 травня в Україні відзначають день пам'яті та примирення. Здобувачі освіти ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" відвідали меморіал слави та поклали квіти до пам'ятника загиблим у Другій світовій війні.
Україна памꞌятає і Світ не забуде»
У звꞌязку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу, Міністерство освіти і науки України ініціювало проведення Всеукраїнської краєзнавчої акції учнівської молоді «Україна памꞌятає і Світ не забуде».
Метою акції є виховання у дітей та учнівської молоді ціннісних орієнтирів та дієвого патріотизму на основі знань історії України. Головним завданням зазначеного заходу є вивчення подій і фактів, політичних, економічних та соціальних чинників, що призвели до Голодомору в Україні у 1932-1933 роках.
Не змогли стати осторонь даної проблеми і здобувачі освіти ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ», а саме учні І курсу групи №4 професії Муляр. Штукатур. Лицювальник-плиточник, які підготували та презентували мультимедійні матеріали повꞌязані з Голодомором в Україні. Особлива увага приділялась подіям 1932-1933 року на Сумщині
Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров'я та життя людей.
28 квітня Україна, як і весь цивілізований світ, бере участь у відзначенні Всесвітнього дня охорони праці.
З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. У зв'язку з цим 27 квітня 2023 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було проведено інформаційно-роз'яснювальну роботу «Обережно! Вибухонебезпечні предмети» та «Як діяти у разі радіаційної небезпеки». Серед здобувачів освіти були розповсюджені брошури «Правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів» та «Пам'ятка населенню як діяти в умовах хімічної та радіаційної небезпеки».
26 квітня - річниця трагедії на Чорнобильській АЕС.
З нагоди цієї трагічної дати здобувачі освіти закладу відвідали меморіал та вшанували пам'ять ліквідаторів
покладанням квітів.
Сьогодні практичним психологом була проведена квест-гра «Загадкова психологія кольорів» з метою ознайомити здобувачів освіти з поняттям «психологія», розкрити основні поняття, сформувати правильне уявлення щодо понять психічних процесів, виховувати чуйність, людяність, терпимість, почуття взаємодопомоги, взаємоповаги, та зрозуміти що є життя для нас. Захід був проведений у теплій та довірливій атмосфері.
У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» з 24.04.2023 року стартував Кольоровий тиждень (тиждень психології). Психологи стверджують, що є певний взаємозв'язок між улюбленим кольором людини та її характером. Причому під улюбленим кольором мається на увазі не тільки колір одягу, аксесуарів, косметики, але і відтінок, яким людина надихається, який вона представляє у своїх мріях.
Тиждень психології
ДПТНЗ “Кролевецьке ВПУ”
“Кольоровий тиждень”
з 24.04.2023 по 28.04.2023
№ п/п |
Зміст роботи |
Дата |
З ким проводиться |
Відповідальні |
1. |
Колективне створення надпису «ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ» Завдання: Розмалюй запропоновані літери |
24.04.2023 |
Учнівське самоврядування |
Практичний психолог |
2. |
Інформаційний вісник «Терапія кольором» https://www.youtube.com/watch?v=eylUIzrVisQ&t=70s Завдання: Обери свій колір |
24.04.2023 |
Здобувачі освіти |
Практичний психолог, класний керівник |
3. |
Мотивуюче послання «Що таке життя? Подумаймо разом…» (поширення інформації по viber-групах або перегляд в очному форматі) |
24.04.2023 |
Здобувачі освіти |
Практичний психолог, соціальний педагог |
4. |
Завдання: Обери свій колір |
24.04.2023 |
Здобувачі освіти |
Практичний психолог, класний керівник |
5. |
Створюємо позитивний настрій, розпочинаємо день з позитивного відео https://www.youtube.com/watch?v=ttxjc7nsTR4&t=10s(поширення інформації по viber-групах або перегляд в очному форматі) |
25.04.2023 |
Здобувачі освіти, педагогічні працівники |
Практичний психолог, класний керівник |
6. |
Міфи про психологію. Кольоротерапія. Червоний колір https://www.youtube.com/watch?v=BxYMMpgivjU&t=1s |
25.04.2023 |
І курс |
Практичний психолог, соціальний педагог |
7. |
Виготовлення загального великого серця із маленьких сердечок. Завдання: напиши побажання на сердечку та прикріпи його |
26.04.2023 |
Здобувачі освіти, педагогічні працівникі |
Практичний психолог, соціальний педагог |
8. |
Аукціон «Думки великих людей на щодень» |
26.04.2023 |
Здобувачі освіти що проживають у гуртожитку |
Практичний психолог, соціальний педагог |
9. |
Кольоротерапія. Зелений колір https://www.youtube.com/watch?v=klcPyhSfUlc&t=7s |
26.04.2023 |
Здобувачі освіти що проживають у гуртожитку |
Практичний психолог, соціальний педагог |
10. |
Терапевтична практика «Як зробити кожен день особливим» |
27.04.2023 |
Здобувачі освіти, педагогічні працівники |
Практичний психолог, соціальний педагог |
11. |
Трішки релаксу: ü Релаксаційні вправи ü казкові фільми про фантастичні світи та героїчні вчинки https://zatyshok.net.ua/6408/ |
27.04.2023 |
Здобувачі освіти |
Практичний психолог, соціальний педагог |
12. |
Кольоротерапія. Синій колір |
27.04.2023 |
Здобувачі освіти, педагогічні працівники |
Практичний психолог, соціальний педагог |
13. |
Ознайомлення з картками для дихальних практик стабілізації “Вдих-видих” (Світлана Ройз) |
28.04.2023 |
Здобувачі освіти, педагогічні працівники |
Практичний психолог, соціальний педагог |
14. |
Як допомогти дитині, яка перебуває в стресі (загальні поради з подолання стресу) розповсюдження буклетів |
28.04.2023 |
Педагогічні працівники, батьки (розміщення інформації на сайті закладу у рубриці Поради батькам) |
Практичний психолог, соціальний педагог |
15. |
Кольоротерапія. Жовтий колір https://www.youtube.com/watch?v=_YwLAjCwbmA&t=1s |
28.04.2023 |
Здобувачі освіти, педагогічні працівники |
Практичний психолог, соціальний педагог |
В рамках місячника з охорони праці 18.04.2023 року в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» відбулася зустріч з представником Конотопської міської організації товариства червоного хреста Толок Євгеном Олександровичем.
Навички першої допомоги – критична необхідність для кожної людини, особливо в умовах війни. Сьогодні це без перебільшень може врятувати життя.
Учасники заходу отримали змогу здобути теоретичну інформацію та практичні вміння щодо дій у різних ситуаціях надання першої допомоги: при втраті свідомості, дії при кровотечах, серцево-легенева реанімація, алгоритм надання першої допомоги, порушення прохідності дихальних шляхів.
В зв'язку з тим що під час зустрічі була повітряна тривога, захід відбувався в укритті.
ТАКТИЧНА МЕДИЦИНА: ОСНОВИ
Ранній початок медичної допомоги є фактором, який значно покращує шанси на виживання та відновлення функцій у пораненого. Тому існує поняття «золотої години» – час після поранення, протягом якого повинно розпочатись надання кваліфікованої медичної допомоги.
Основними причинами смерті 80-90% поранених стали масивна втрата крові та шок. Пошкодження, які виникають у сучасних збройних протистояннях, значно обмежують час надання домедичної допомоги на полі бою. Смерть настає від декількох десятків секунд до однієї години.
Виділяють три етапи надання допомоги пораненим у військово-польових умовах:
1. Допомога в «червоній зоні» (англ. Care Under Fire – надання допомоги під вогнем» в зоні обстрілу). Переважно складається з використання джгута і якнайшвидшого переміщення потерпілих у безпечне місце.
2. Допомога в «жовтій зоні» (англ. Tactical Field Care – «надання допомоги на полі бою / в зоні укриття»). Процедура:
· Оцінити стан пораненого застосовуючи правило C-A-B-C (Критична кровотеча – Дихальні шляхи – Дихання – Циркуляція) і надати пораненому необхідну допомогу. Як варіант можна заповнити адаптований Протокол – картку подібну до рисунку вище, яку заповнює медик або фельдшер при наданні першої медичної допомоги пораненому. Цю картку може заповнити і сам поранений або його побратим.
· Оглянути пораненого на наявність небезпечних для життя кровотеч.
· Зробити необхідні заходи для відновлення прохідності дихальних шляхів, включаючи введення носоглоткового повітроводу при необхідності.
· Обробити будь-які відкриті ушкодження грудної клітини. В разі напруженого пневмотораксу провести декомпресію.
· Перевірити стан кровоспинного джгута, якщо він застосовувався. Якщо на етапі надання медичної допомоги в умовах обстрілу ви накладали пораненому джгут для зупинки кровотечі з ран кінцівок, перевірити кровотечу.
· Оглянути пораненого на наявність незначних кровотеч.
· Оглянути пораненого на предмет наявності будь-яких необроблених ран на кінцівках, які можуть бути небезпечні для життя, і обробити їх.
· Продовжувати обробляти інші травми (накладення шин на переломи, перев’язка інших ран, опіків і т.д.).
· Ввести знеболюючі та антибіотики, краще з аптечки пораненого якщо має. Не використовувати по можливості свою аптечку, так як вона може знадобитися вам самим.
· Вживати необхідних заходів для запобігання розвитку шокового стану або надати допомогу при шоку, що вже розвинувся.
· Передати інформацію про пораненого медикам – військовому парамедику (санітарному інструктору) поблизу, або цивільному лікарю чи фельдшеру, або зателефонувати 103.
· Слідкувати за пораненим. Слідкувати за рівнем свідомості кожні 15 хвилин і диханням пораненого. Якщо він у свідомості – розмовляти з ним при можливості – підбадьорити, заспокоїти.
· Записати дані клінічного огляду, відомості про виконані лікувальні заходи.
3. Допомога під час евакуації в медичні заклади «зеленої зони» (англ. Tactical Evacuation Care) – мобільні польові госпіталі, військові чи цивільні шпиталі, спеціалізовані клініки. Переважно складається в своєчасному супроводі до місця немедичної чи медичної евакуації
Порядок надання домедичної допомоги при кровотечах:
https://www.facebook.com/okorniychuk/videos/198061995875826
ПРИКЛАДИ ЗУПИНКИ КРОВОТЕЧ:
1. Накладання перев’язувального пакету:
https://www.facebook.com/okorniychuk/videos/337544578309419
2. За допомогою давлячої пов’язки:
https://www.facebook.com/okorniychuk/videos/803943860564777
3. Накладання турнікету:
https://www.facebook.com/okorniychuk/videos/999546567637886
https://www.facebook.com/okorniychuk/videos/507895160670937
4. Накладання C.A.T. турнікету – фото
Джгут накладається однією рукою на 5-10 см. вище місця поранення, як правило, в порядку самодопомоги на верхню кінцівку (плече або передпліччя). Накладаючи джгут, здійснювати максимальний тиск до повної зупинки кровотечі.
5. Накладання імпровізованого джгута за допомогою ременя складеного у вигляді подвійної петлі:
Напередодні Великодня, здобувачі освіти ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" вчилися випікати паски та робили прикраси для нихШануємо традиції
Здобувачі освіти ДПТНЗ"Кролевецьке ВПУ" відвідали захід "Акварелі життя Олекси Грищенка" в Публічній бібліотеці Кролевецької міської ради з нагоди відзначення 140-річчя з дня народження Олекси Грищенка.
Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП», який уже більше 10 років опікується питаннями безпеки на дорогах, з метою якнайширшої популяризації дотримання правил дорожнього руху серед дітей та дорослих та збереження людських життів, рекомендує до використання соціальну рекламу з питань безпечної поведінки дітей на транспорті та дорогах.
Молодь за безпеку дорожнього руху
https://dopomogadtp.com/molod-za-bezpeku-dorozhnoho-rukhu-2/
Популяризація використання світлоповертальних елементів заради безпеки на дорозі
Безпека на залізниці
https://dopomogadtp.com/bezpeka-na-zaliznyci/
30.03.2023 року на базі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було відкрито КЛАС БЕЗПЕКИ. У кабінеті обладнанні такі зони: з безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, домедичної допомоги, мінної безпеки та психологічного розвантаження. Створення та функціонування класу безпеки сприятиме формуванню у здобувачів освіти навичок самозахисту і вмінь швидко діяти в умовах надзвичайних ситуацій.
Зокрема учні дізнаватимуться про дотримання правил пожежної безпеки, правил поводження з вибухонебезпечними предметами, правил дорожнього руху, надання першої домедичної допомоги.
.
23.03.2023 р. лікарем-фтізіатром Анцибор Ольгою Михайлівною, здобувачам освіти ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» була проведена лекція, присвячена дню боротьби з туберкульозом, який відзначається щорічно 24 березня. В зв'язку з повітряною тривогою подія відбулася в укритті.
Домашня аптечка: що варто покласти в неї під час
воєнного стану
Правильно укомплектована домашня аптечка, особливо під час воєнного стану, – це ваша безпека.
Тому, комплектуючи домашню аптечку, першочергово покладіть у неї:
· матеріали, інструменти та медикаменти для надання першої домедичної допомоги;
· знеболювальні засоби чи спазмолітики;
· заспокійливі засоби;
· жарознижувальні засоби;
· якщо ви страждаєте на алергію – антигістамінні препарати в найближчій доступності;
· набір засобів для застосування у випадку незначних порізів, подряпин, опіків тощо (за тяжкої травми необхідно звернутися за меддопомогою до лікаря);
· сорбенти, засоби проти діареї та блювоти, а також препарати для регідратації – на випадок отруєнь.
Якщо у вашій родині є діти, то врахуйте, що дозування і форма випуску препарату повинна підходити даній віковій групі.
Стежте за тим, щоби медикаменти в аптечці були не протермінованими, у належному пакуванні, збереженим маркуванням та інструкцією;
І головне – використовуйте ліки виключно після консультації з лікарем!
Якщо ви маєте хронічні захворювання, й у вашій аптечці присутні рецептурні ліки, які ви вживаєте на регулярній основі, – заплануйте візит до вашого лікуючого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно придбавати ліки за рецептом в аптеці. Ви можете самі обрати, в який спосіб зручніше отримувати ліки в аптеці – за електронним чи паперовим рецептом. Якщо ви оберете варіант електронного рецепта, то з квітня цього року разом із запуском електронного рецепта на всі рецептурні препарати повторний рецепт ваш лікуючий лікар зможе вам виписати дистанційно.
Уже сьогодні, 20 березня, українці відзначають Міжнародний день щастя. У цей час прийнято бажати своїм близьким всього найкращого та бути щасливим.
Із Міжнародним днем щастя! Нехай такий світлий та радісний день принесе гарні та приємні звістки! Нехай щастя у всіх різне, кожен з нас до нього мимоволі прагне. І без щастя життя втратило б всякий сенс, у результаті ставши повністю сірим і нецікавим. Бажаємо того, щоб кожен із Вас досягнув справжнього щастя і відчував його щодня!
ЯК ПРАВИЛЬНО ВИДАЛИТИ ІНФОРМАЦІЮ З ТЕЛЕФОНУ
Під час фільтраційних та контрдиверсійних заходів окупанти завжди приділяють особливу увагу телефонам. Адже саме цей гаджет є ключовим елементом передачі важливих даних ЗСУ та організації роботи підпілля.
Центр національного спротиву наголошує, що телефон потрібно завжди очистити від повідомлень та файлів, які можуть вас видати. Проте спецслужби ворога мають спеціальне обладнання та комп’ютерне забезпечення за допомогою якого вони можуть відновити видалену інформацію зі смартфону.
Фахівці з Держспецзв’язку оприлюднили поради, як правильно почистити телефон. Ми ж зі свого боку додаємо коментарі, що будуть вам корисні під час подібних перевірок.
Один із варіантів – видалити окремі файли вручну.
Для цього потрібно обрати потрібний файл, натиснути кнопку Видалити. А після цього очистити кошик через файловий менеджер, адже видалені файли можуть зберігатися в ньому до 30 днів.
Проте навіть видалені таким чином дані все ще можуть бути відновлені.
Радимо додатково скористатися так званими шредерами – програмами, які дають можливість безповоротно знищувати файли, які можна знайти в магазині додатків вашого телефона. Наприклад, таку функцію надають програми додатків BITDEFENDER.
Ще один варіант видалення даних зі смартфону – скидання системи до заводських налаштувань. До цього способу можна вдатися в останню чергу, коли інші за якихось причин неможливі. Адже з телефону у такому разі будуть видалені абсолютно всі дані та файли без можливості відновлення.
Та майте на увазі, що повністю порожній телефон також може викликати підозри в окупантів. Якщо ви проживаєте на ТОТ, ви знаєте, що при наявності абсолютно “чистого” телефону окупанти вимагають від вас показати інший, розуміючи те, що ви маєте щось переховувати. Тому ваш “публічний” завжди має мати звичайні побутові переписки, фотографії, які демонструють, що ви абсолютно безпечний для них цивільний.
Якщо вже у вас немає іншого виходу, наводимо, як підказки скинути систему до заводських налаштувань:
Android: зайдіть у Налаштування > оберіть Загальне керування > натисніть Скидання > натисніть Скинути до заводських налаштувань (назви меню можуть дещо відрізнятися залежно від моделі телефону).
iOS: оберіть Параметри > Загальні > Перенести чи скинути iPhone > Стерти весь вміст і налаштування.
Терористичний акт
Основні заходи щодо запобігання можливого терористичного акту:
- не торкайте у вагоні поїзда, під'їзді або на вулиці нічийні пакети (сумки), не підпускайте до них інших. Повідомите про знахідку співробітника поліції;
- у присутності терористів не виказуйте своє невдоволення, утримайтеся від різких рухів, лементу й стогонів;
- при погрозі застосування терористами зброї лягайте на живіт, захищаючи голову руками, подалі від вікон, засклених дверей, проходів, сходів;
- використайте будь-яку можливість для порятунку;
- якщо відбувся вибух – вживайте заходів щодо недопущення пожежі та паніки, надайте домедичну допомогу постраждалим;
- намагайтеся запам'ятати прикмети підозрілих людей і повідомте їх прибулим співробітникам спецслужб.
Дії під час перестрілки:
- якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки;
- проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції;
- якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під'їзді, далі від вікон.
Дії у випадку захоплення літака (автобуса):
- якщо ви виявилися в захопленому літаку (автобусі), не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;
- заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається, читайте, розгадуйте кросворди;
- зніміть ювелірні прикраси;
- не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;
- не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;
- жінкам у міні-спідницях бажано прикрити ноги;
- якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;
- після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінування терористами й вибуху парів бензину.
Якщо ви стали жертвою телефонного терориста:
- подзвоніть з іншого телефону (мобільного, від сусідів) на вузол зв`язку і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону;
- намагайтесь затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам);
- одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв'язку, а потім в поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував;
- напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів;
- поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив і прийме необхідні міри.
У ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» з 07 по 11 лютого 2023 року проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад зі спеціальних дисциплін за напрямом підготовки серед учнів закладу за професіями лицювальник-плиточник 2-3 розряду, перукар (перукар-модельєр) 1 класу. У змаганнях брали участь 9 здобувачів освіти, визначено 7 переможців:
І місце – 3 учасника;
ІІ місце – 2 учасника;
ІІІ місце – 2 учасника.
Вітаємо переможців І етапу: Нещерет Богдана Володимировича з професії лицювальник-плиточник 2-3 розряд, Ляшенко Наталію Олександрівну та Ракоїд Катерину Василівну з професії перукар (перукар-модельєр) 1 класу.
Здобувачам освіти бажаємо успіхів у ІІ етапі змагань (22.02.2023 р.)
«Вас пам'ятати будемо завжди
Із Вами будемо боротись за країну.
За ту країну, де нема брехні
За нашу і вашу мирну Україну…»
«Герої не вмирають» - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. З метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України у всіх групах класними керівниками були проведені виховні години, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно та будувати нову країну.
17 лютого - День спонтанного прояву доброти. Святкування Дня спонтанного прояву доброти в Україні поки проводиться практично непомітно, оскільки про нього мало хто знає. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти стосовно всіх оточуючих. Справжня доброта не повинна чекати похвали або подяки. Головна нагорода за доброту людини – радість інших людей. День спонтанного прояву доброти – це підстава згадати про істинні цінності нашого життя і про те, що доброта здатна зцілити від душевних мук і недуг кожного, хто її проявляє. Тому проявляти добрі наміри у всіх своїх діях повинна кожна людина.
16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози. Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року. Взимку торік росія стягнула військову техніку до кордонів України. Світові ЗМІ писали, що незабаром може розпочатись війна. Однією з можливих дат називали саме 16 лютого.
У відповідь на це Президент України закликав українців не панікувати та назвав день можливого вторгнення Днем єднання України.
— Нас лякають великою війною та ще раз призначають дату військового вторгнення. Це вже не вперше. Але наша держава сьогодні сильна, як ніколи…
Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями – до Перемоги!
Важливість професійного навчання в умовах сучасного ринку праці важко переоцінити.
ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» пропонує широкий спектр напрямів підготовки робітників для багатьох галузей економіки.
Тож запрошуємо випускників обрати найперспективніші професії на свій смак і успішне майбутнє вам гарантовано! Зроби правильний вибір саме зараз!!!
Ми навчаємося заради перемоги!
Все буде Україна!
Повінь (паводок, підтоплення, катастрофічне затоплення)
ПОВІНЬ (ПАВОДОК, ПІДТОПЛЕННЯ,
КАТАСТРОФІЧНЕ ЗАТОПЛЕННЯ)
Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:
зберігати спокій, уникати паніки;
швидко зібрати необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;
надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу;
за можливістю негайно залишити зону затоплення;
перед виходом з будинку вимкнути електро- та газопостачання, загасити вогонь у грубах. Зачинити вікна та двері, якщо є час - закрити вікна та двері першого поверху дошками (щитами);
відчинити хлів - дайте можливість худобі врятуватися;
піднятись на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, зайняти горищні приміщення;
до прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти;
перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, за можливістю, допомогу;
потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до надходження допомоги;
не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).
Дії після повені, паводка:
переконайтесь, що житло не отримало внаслідок повені ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття;
не слід користуватись електромережею до повного осушення будинку;
обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;
просушити будинок, провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території;
здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно (з розрахунку 1/3 об’єму води на добу);
електроприладами користуйтесь тільки після їх ретельного просушування;
заборонено вживати продукти, що були підтоплені водою під час повені. Позбавтесь від них та від консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження;
все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції;
дізнайтесь у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги постраждалому населенню.
Сьогодні – День святого Валентина. На жаль, у цьому році багато закоханих святкують його далеко один від одного, і чимало привітань в цей день полетить на фронт. Нехай усі слова любові, сказані чи написані сьогодні, зігрівають душі та серця!!! Кохайте і будьте коханими, бережіть один одного!!!
7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх.
Про кібербулінг для підлітків ➡️ https://ukraine.learningpassport.unicef.org/#/course/39/item/293
Матеріали про безпеку та інтернет від Міністерства цифрової трансформації https://thedigital.gov.ua/projects/onlinesafety
Пройти гру до Дня безпечного інтернету можна за посиланням ➡️ http://game.cedem.org.ua/
У неділю, 22 січня українці відзначали День Соборності України. Це свято щорічно відзначається у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
21 січня відзначається Міжнародний день обіймів. За традицією це свято відзначається переважно у молодіжному та студенському середовищі. У ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" була проведена година спілкування під назвою "Обійми без кордонів".
Як діяти під час обвалу будівлі внаслідок вибуху? Рекомендації від МВС.
Як зазначається, серед рекомендацій:
- Якнайшвидше покиньте її, але не користуйтеся ліфтом. При можливості попередьте інших про небезпеку обвалу. Зберігайте спокій та не
створюйте тисняву під час спуску сходами. Відійдіть від будинку якомога далі.
- Якщо будівлю покинути неможливо:
тримайтеся подалі від вікон та балкону; за можливості перекрийте воду, газ та знеструмте приміщення; розмістіться у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під
столом.
- Якщо ви опинилися під завалами: кличте
на допомогу; намагайтеся вивільнити руки та ноги; при можливості телефонуйте 101; можете спробувати розбирати навколо себе завал, але не чіпайте те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги
при можливості стукайте по трубах чи батареях. Джерело: https://censor.net/ua/v3393442