З метою підвищення інтересу учнів до вивчення предметів природничо-математичного циклу, формування в них позитивних емоцій, підведення до самостійних висновків та узагальнень, збагачення світогляду та інтелекту додатковими знаннями, в стінах закладу ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» з 20 січня по 30 січня 2020 року проходив тиждень природничо-математичних дисциплін.

             Викладач математики Довгейко О.О. організувала і провела  заходи:  математичну гру «Цікава математика»  з  учнями групи №12 ,також  відбувся показ презентації «Видатні українські вчені-фізики»  для учнів групи №11 та 1  .  Призентація  містила інформацію про біографічні відомості ,відкриття та досягнення видатних українських вчених-фізиків.

З метою   виховати любов до  біології  та розширити знання учнів у різних ділянках цієї науки, пропагування екологічної культури, захисту навколишнього середовища, здорового способу життя, викладач Пирлик І.О. протягом тижня  провела наступні заходи: година спілкування у групі № 1 і  групі №3  під час якої учнями був створений колаж «Я за здоровий спосіб життя», де вони мали можливість проявити свою творчість та вказати основні складові здоров’я.

А також група № 11  брала участь у конкурсі «Найкращий проект» , де учням потрібно було розкрити тему: «Автомобільний транспорт у місті, проблеми і шляхи їх вирішення.»

 Викладач інформатики, Гапон Б. А. , провела майстер –клас для учнів групи № 10  «Створення інфографіки».

Група №10  взяла участь у перегляді презентації « Вплив комп’ютера  на здоров’я людини.»

 

 Заходи вдало поєднують  ігрові і навчальні моменти, показують значущість і роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві, сприяє розвитку пізнавальної активності, творчих


З 18 по 22 листопада в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  було   проведено тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін, в рамках якого  були проведені заходи різного характеру з таких предметів як Громадянська освіта , Українська мова , Іноземна мова.

Викладач української мови та літератури Ірина ОНИКІЄНКО провела з учнями закладу літературний квест серед учнів І-ІІІ курсів «Велич Каменяра», метою якої було донести до учнів важливість спілкування рідною мовою, шанобливо ставитись до літературних традицій українського народу.

Викладач Марія МАМАЙ провела  урок іноземної  мови «Shakespeare is alive. He is immortal»/ (William Shakespeare and his life) в групі ІІІ курсу №1, з метою вдосконалення знань учнів з англійської мови та ознайомлення їх з творчістю відомого письменника.

            Продовжує роботу дискусійний клуб, темою засідання була «М. Тетчер: ціна тріумфу», де розглядались позитивні та негативні аспекти діяльності примєр-міністра Великої Британії.

            Позакласний захід, Брейн-ринг "Що ти знаєш про Європейський Союз" був проведений викладачем Олександром НАЗАРЧУКОМ, з метою вдосконалити знання учнів про історію утворення Європейського Союзу, його структурою та інше.

            Бібліотекарем закладу Богданою ГАПОН була організована тематична книжкова виставка «АТО: незламна воля до перемоги» приурочена до Дня Гідності і Свободи.

 

До участі у заходах були залучені учні І-ІІІ курсів. Особливу активність проявили учні груп № 1, 12, 11, 3.

Навчальний рік в розпалі, так згідно плану роботи методичної комісії з 11 по18 листопада 2019 року в ДПТНЗ Кролевецьке ВПУ проходила декада будівельного профілю. Відкриття заходу відбулось 11 листопада в фойє закладу, де декламувались оголошення про відкриття декади, програма тощо.

Традиційним уже став конкурс тематичних стіннівок, на яких учні зображують елементи будівельних процесів за профілем підготовки, моменти свого життя в закладі, не забувають і про гумор. Перше місце зайняла стіннівка групи №11, друге – групи №12, а третє групи – №5.

Викладач спеціальних дисциплін будівельного профілю Коблюк Віталій Михайлович провів відкритий урок теоретичного навчання, тема якого «механізована штукатурка». При проведенні уроку застосовано метод проектів, використовувалась комп’ютерна техніка, мультимедійний проектор, макети обладнання машин і механізмів, зразки робочих інструментів, матеріалів. Урок проведено змістовно і якісно, цікаво було як учням, так і присутнім колегам.

Традицією стало включення в програму декади професійного конкурсу «Кращий за професією», цього року він проводив за напрямком «штукатур». Завданням для учнів було виконати на вертикальній поверхні 2,5 м² поліпшеної штукатурки цементно-піщаною розчиновою сумішшю. Перше місце зайняв учень IV курсу Косов Андрій, друге місце – Столяренко Андрій (IIкурс), а третє учень II курсу Макаренко Ілля.

Цікаво проходила відкрита виховна година на тему « А  нумо хлопці» яку провела майстер виробничого навчання групи №12 Валентина Миколаївна Школьна. Учні з цікавістю переглянули підбірку фото і відеоматеріали по темі.

 

Підсумки декади будівельного профілю 2019-2020 навчального року підведено на загальноучилищній лінійці 18 листопада, там же активні учасники заходів і призери конкурсу нагороджені грамотами. 

      З 25.02 по 1.03.2019 в навчальному закладі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" проходив тиждень швейного  профілю.

 

     В рамках даного заходу участь брали учні груп № 1 та № 7 за професією «Кравець. Закрійник»    

 

 

Прогама тижня
швейного профілю

№ п/п

Захід

Відповідальний

Місце  проведення

Понеділок

1

-          Відкриття предметного тижня;

-          Конкурс тематичних стіннівок;

-          Практичний конкурс «Кращий за професією»

Найденко С.М.

Найденко С.М.

Неровня Н.В.

Фойє  

Майстерня №1  

Вівторок

2

-          Інтелектуальна гра «Найрозумніший»

-          Теоретичний конкурс Кращий за професією»

Лобєєва Я.М Лобєєва Я.М

Каб № 15

Середа

3

-          Майстер – клас «Розпис  на тканині фарбою»;

-          Виставка рефератів за професією «Кравець. Закрійник»

Порховата М.

Демченко О.А

Майстерня №1  

Каб. № 13  

Четвер

4

-          Виставка  кращих робіт учнів з предмету спец малюнок;

-          Перегляд фільму «Легенда світової моди Коко Шанель»

Найденко С.М.

Лобєєва Я.М

Каб. № 6  

Каб. інформатики  

Пятниця

5

-          Відкритий урок з в/н «Виготовлення блузи. Обробка стоячого відкладного коміру»;

-          Підведення підсумку предметного тижня.

Наталенко Л.В.

Найденко С.М.

Майстерня №3  

 

 

 

звіт тижня швейного профілю.pdf
Adobe Acrobat Document 772.4 KB

Звіт про проведення тижня ткацького профілю

  З 25.09.2017 по 29.09.2017 в закладі проходив тиждень ткацького профілю.

 В програмі тижня було заплановано та проведено наступні заходи:

 ·       У понеділок (25.09.2017) відбулося відкриття тижня, конкурс стіннівок, в якому прийняли участь учні групи № 4.

 ·       26.09.2017 було проведено відкритий урок виробничого навчання в групі №4 (майстер в/н Минтус Л.М.) на тему «Послідовність виконання орнаменту. Дотримання симетрії». В ході якого відбувся майстер-клас «Візерунки миру та єднання», активну участь взяли всі учні групи, особливо Салій А.

 ·       27.09.2017 відбувся відкритий урок з предмету «Художні народні промисли» в групі №4 (викладач Найденко С.М.) на тему «Застосування   вишивки   і   переборного   ткацтва   в оздобленні українського одягу». Викладач підібрала дуже цікавий теоретичний, дидактичний та відео матеріали.

 

·       28.09.2017 у стінах музею кролевецького ткацтва було проведено круглий стіл «Кролевецький рушник –унікальна культурна спадщина людства», в якому прийняли участь викладачі та майстри ткацького профілю, де глибше ознайомилися з декоративно-ужитковим мистецтвом народів Польщі та Естонії.

 ·       29.09.2017 взяли участь в урочистому відкритті Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники». Відбулася виставка-продаж виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та показ моделей одягу «Берегиня», в якому взяли участь учні груп №4, 1, 7.  Також в цей день було підведено підсумки тижня ткацького профілю.

 


 

 

Звіт про проведення Всеукраїнського тижня права

 

З 04 грудня по 08 грудня в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»  було проведено Всеукраїнський тиждень права, в рамках якого відбулися заходи:

 

  № з/п

Назва заходу

Дата проведення

Відповідальний за проведення

1

Бесіда з працівниками навчального закладу щодо реалізації і захисту прав людини

04. 12. 2017р.

Викладач

Назарчук О. А. Методист

Лобєєва Я. М.

2

Засідання у форматі «тренінгу» з учнями закладу на тему «Порушення прав та свобод людини на сучасному етапі розвитку суспільства»

05. 12. 2017р.

Викладач

Назарчук О. А.

 

3

Урок «30 заповідей Загальної декларації прав людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини

06. 12. 2017р.

Викладач

Назарчук О. А.

4

Книжкова виставка приурочена до 69-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини

07. 12. 2017р.

Бібліотекар

Василенко С. М.

5

Виховний захід з учнями на тему «Знай права та не забувай про обов’язки»

08. 12. 2017р.

Викладач

Назарчук О. А.

Класний керівник

Привалова М. В.

 

Звіт про тиждень загальноосвітніх дисциплін

 З 20.11.2017 по 25.11.2017 в закладі проходив тиждень загальноосвітніх дисциплін.

 У програмі тижня було заплановано та проведено заходи з таких дисциплін: історія, економіка, географія, українська мова та література, біологія, математика, фізика.

 Перший день тижня -  «Інформаційний», під час якого пройшли  конкурс «Шифрувальників» та інтелектуальна гра «Інформаційний бум» у групах №7, 11.

 Другий день - «Української мови та літератури», протягом якого учні закладу взяли участь у  конкурсі на краще есе за темою «Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути». Також між учнями групи №1 відбувся конкурс на краще декламування поезій І. Франка.

 Наступними свої заходи провели викладачі англійської мови та історії. У цей день відбувся перегляд документального фільму «Зима у вогні» в групі № 11 та відкритий захід до Дня Подяки  «We celebrate Thanksgiving Day»

     Четвертий день тижня – «Економіко-географічний» – містив у собі цікаві заходи з одноіменних дисциплін: вікторина  з географії «Навколо світу» в групі № 2, перегляд мультимедійних презентацій з географії на тему «Транспортна система світу» групі № 2. З предмету економіка учням було запропоновано перегляд відео: «Економіка Карла Маркса за 5 хвилин», «Історія виникнення грошей».

 

     Останній  день тижня – «Фізико-математичний» – продовжився математичним брейн-рингом в групах  № 11, 1, переглядом  презентацій з фізики в групах № 11. Також в цей день було підведено підсумки .

 


Звіт про проведення тижня ткацького профілю

 

 

 

З 25.09.2017 по 29.09.2017 в закладі проходив тиждень ткацького профілю.

 

В програмі тижня було заплановано та проведено наступні заходи:

 

·       У понеділок (25.09.2017) відбулося відкриття тижня, конкурс стіннівок, в якому прийняли участь учні групи № 4.

 

·       26.09.2017 було проведено відкритий урок виробничого навчання в групі №4 (майстер в/н Минтус Л.М.) на тему «Послідовність виконання орнаменту. Дотримання симетрії». В ході якого відбувся майстер-клас «Візерунки миру та єднання», активну участь взяли всі учні групи, особливо Салій А.

 

·       27.09.2017 відбувся відкритий урок з предмету «Художні народні промисли» в групі №4 (викладач Найденко С.М.) на тему «Застосування   вишивки   і   переборного   ткацтва   в оздобленні українського одягу». Викладач підібрала дуже цікавий теоретичний, дидактичний та відео матеріали.

 

·       28.09.2017 у стінах музею кролевецького ткацтва було проведено круглий стіл «Кролевецький рушник –унікальна культурна спадщина людства», в якому прийняли участь викладачі та майстри ткацького профілю, де глибше ознайомилися з декоративно-ужитковим мистецтвом народів Польщі та Естонії.

 

·       29.09.2017 взяли участь в урочистому відкритті Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники». Відбулася виставка-продаж виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та показ моделей одягу «Берегиня», в якому взяли участь учні груп №4, 1, 7.  Також в цей день було підведено підсумки тижня ткацького профілю.

 

З  12 по 16 грудня у закладі проходив тиждень української мови та літератури. Різноманітні заходи тривали протягом тижня. Метою всіх проведених заходів було: донести до учнів красу і багатство української мови; формувати відчуття краси рідної мови; розвивати мовленнєві здібності учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.

 12 грудня був проведений відкритий урок з української мови за професійним спрямуванням за темою «Особливості вживання в мовленні різних видів складних речень.Інтонування різних видів складних речень. Синтаксичний аналіз» метою якого було повторити відомості про складне речення та ознайомитися з відтінками їх інтонування; удосконалювати пунктуаційні вміння учнів; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати в учнів інтерес до перукарської справи.

Урок був дуже цікавим, проходив у кабінеті інформатики, оскільки для роботи на уроці учням потрібен був комп’ютер. Діти були активними, показали всі свої знання не тільки с української мови, а й з інформатики.

13 грудня всі бажаючі мали змогу переглянути фільм за твором Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків».

14 грудня відбулася зустріч з представником районної бібліотеки, яка провела літературну вікторину «Вивчаємо творчість українських письменників». Учні згадали творчість таких письменників як І.П.Котляревський, Леся Українка, І.Франко, І.Карпенко-Карий, Т.Шевченко. учні проявили інтерес до цього заходу, активно відповідали на запитання, висловлювали власні думки. Вікторина дала змогу в усній формі перевірити знання учнів. Не всі знали відповіді на запитання, але більшість дітей орієнтуються в матеріалі, який вони вивчали.

15 грудня класним керівником групи №2  Оникієнко І.П. було проведено виховну годину «Культура мовлення». Мета якого поглибити знання про мову, культуру мовлення, мовлення і ситуацію мовлення, мовний етикет; виробляти навички правильного використання мовних засобів у різних ситуаціях мовлення; розвивати уміння орієнтуватися в будь-якій мовленнєвій ситуації; виховувати чуття мови, увагу до словесного оформлення думки. кожна людина повинна прагнути оволодіти скарбами рідної мови, її літературними нормами, щоб власне мовлення стало досконалим, зрозумілим, думки висловлювалися логічно, ясно, виразно і різноманітно.

16 грудня відбулося підведення підсумків тижня, аналіз роботи викладача та учнів. 

Щорічним є проведення предметних тижнів в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ». Так з 22 по 29 лютого 2016 року в закладі проходила декада будівельного профілю. У програмі сплановано цікаві і змістовні заходи: презентація тематичних плакатів, відкриті уроки, професійний конкурс «Кращий з професії», участь в I турі Всеукраїнських учнівських олімпіад, у спортивному святі «У здоровому тілі, здоровий дух» тощо.

 

Справжніми майстрами своєї справи показали себе в професійному конкурсі учні груп №9 і №12 Каптан Олексій і Маслюк Володимир. З цікавістю і завзяттям учні груп будівельного профілю брали участь в спортивному святі. Такі заходи урізноманітнюють навчальний та виховний процес, зацікавлюють учнів, розвивають повагу до обраної професії, а тому планується проводити їх і в подальшому.

       З 15 по 19 лютого 2016 року у закладі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» було проведено тиждень класних керівників.

          У програмі:

         15.02.2016р. – перегляд фільму «Майдан» (кабінет №3, викладач Коршок Т.В.)

16.02.2016р. – виховна година у групі № 16 «Мамо, чи це вже весна?» (кабінет №6    викладач Січкар Т.О. та Петренко М.І.)

17.02.2016р. – виховна година для груп № 3,2 (кабінет №3, викладач Оникієнко І.П. та Коршок Т.В.)

18.02.2016р. – виховна година «Протидія торгівлі людьми»(Викладач Чепурна Н.В., приміщення гуртожитку)

19.02.2016р. – підведення підсумків (кабінет №3)

15 лютого 2016 року учні І-ІІІ курсів переглянули документальний фільм «Майдан», щоб показати  як український народ  боровся  за право вибору, проти гнітючої влади. У кінострічці показано події, які відбувалися від першого дня до кривавих наслідків. Саме тут вся правда  тієї самої боротьби. Учні побачили як з маленької групи людей з'явилася величезна громада, яка хоче зняти правлячу владу, щоб влаштувати нове краще майбутнє.

16 лютого 2016 року класними керівниками Січкар Т.О. (група №16) та Петренко М.І. (група №11) з метою вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, сімейних цінностей, традицій країни, виховати патріотичну свідомість,  розвивати бажання стати гідними громадянами України була проведена виховна година «Мамо, чи це вже весна?».

17 лютого 2016 року була проведена виховна година «Зима, що нас змінила» (вечір-реквієм, присвячений річниці Небесної сотні) у групі № 2, класний керівник Оникієнко І.П., та у групі № 3, класний керівник Коршок Т.В. Метою заходу було сприяти формуванню образа патріота на прикладі героїв Небесної сотні; розвивати почуття усвідомлення національної ідентичності та єдності з тими, хто відстоював свободу і гідність українців на майдані; виховувати повагу до моральних цінностей; вплинути на емоційний стан учнів.

18 лютого 2016 року Чепурна Н.В., класний керівник групи №   , провела виховну годину «Протидія торгівлі людьми», метою якої є  виявити рівень поінформованості учнів щодо проблеми торгівлі людьми; сформувати уявлення про суть торгівлі людьми;  з’ясувати причини торгівлі людьми; ознайомити учнів з різними формами торгівлі людьми; позбавитися небезпечних стереотипів щодо торгівлі людьми. 

19 лютого 2016 року класні керівники разом з головою методичної комісії підвели підсумки проведених виховних годин.

З 08 по 12 лютого 2016 року в навчальному закладі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" проходив тиждень швейного профілю, в рамках якого відбулися такі заходи:

 

- виставка стінгазет, де учні груп №1 та №7 представили цікаву інформацію про моду, вироби; різноманітні кросворди та ребуси тощо.

- перегляд кінофільму «Крістіан Діор – людина-легенда», з якого учні дізналися про видатного модельєра ХХ століття - взірця елегантності, жіночності та довершеності смаку.

 


- інтелектуальна вікторина «Своя гра», яка допомогла в ігровій формі закріпити знання учнів із різних галузей знань швейного профілю. До кінця гра тримала в напруженні всю аудиторію,  а ім’я переможця було визначено тільки в  фінальному турі.

- відкритий урок виробничого навчанням в групі №7, майстер Неровня Н.В.,  на тему «Вибір моделі, розрахунок та розкрій наволочок», метою якого було сприяти засвоєнню вмінь та навичок по розрахунку, розкрою наволочок, сформувати в учнів початкові вміння та навички по розкрою наволочок. В ході урок були застосовані такі форми та методи, як ділова гра, робота в групах, використано мультимедійну презентацію, просліджувалися між предметні зв’язки зі спецпредметами.  


- майстер-клас «Створення моделей одягу методом наколки», під керівництвом   майстра виробничого навчання Наталенко Л.В., в якому взяли участь учні груп №1  та №7. Метою заходу було дізнатися більше про метод наколки та навчитися втілювати його в практиці, при розробці нових моделей одягу. Адже саме муляжний  метод  дає можливість відчути себе дизайнером та втілити свої найсміливіші ідеї  в створення  унікальної і неповторної  моделі одягу.


- виставка-продаж швейних виробів, на яку було представлено різноманітні фартухи, прихватки, подушечки для зберігання голок, декоративні прикраси для одягу. 

З 14 по 18 грудня 2015 року в закладі проходив тиждень сфери послуг, до якого ввійшли професії Перукар (перукар-модельєр) та Касир торговельного залу. Продавець продовольчих товарів– це демонстрація досягнень як викладачів, майстрів, так і учнів. Специфічною ознакою цього заходу є відкритість і неформальність, настанова на швидку реалізацію особистості значущого задуму «на кінцевий результат». Предметний тиждень характеризується багатоаспектністю. Він дозволяє учням спілкуватися з широким колом естетичних явищ, стає джерелом різноманітних творчих вражень.

 

Дата проведення

Зміст заходу

 

Місце проведення

Час            проведення

Відповідальні

  14.12.15

Виставка стіннівок

Фойє                  навчального закладу

     8.00

Галушка О.С.

  15.12.15

Майстер-клас «Виконання зачісок техніками плетіння»

Фойє                  навчального закладу

    11.00

Яскевич Л.М.                             Грицун І.О.

  16.12.15

Ярмарка-продаж виробів техніки канзаши

Фойє        навчального закладу

     11.00

Судак М.В.                     Міщенко Т.І.    

  17.12.15

Відкритий урок на тему: «Догляд за волоссям після хімічної завивки, лікування фарбованого волосся».

Майстерня-перукарня

     8.00

Чепурна Н.В.

  17.12.15

Майстер-клас «Виготовлення квітки маку технікою канзаши»

Майстерня продавців

     14.00

Міщенко Т.І.   Суходуб І.М.            

Судак М.В.

  18.12.15

Підведення підсумків предметного тижня сфери послуг

Кабінет №17

      10.00

Галушка О.С.

Перший день учнів та гостей училища в холі зустрічала виставка стіннівок. Готуючи газету, учні самовдосконалюються та поглиблюють знання з предметів. Відповідальність за подання цікавого матеріалу в газеті, сприяє професійному та творчому підходу до справи.

У вівторок учениці груп №№ 2,10 за професією Перукар (перукар-модельєр) з майстрами виробничого навчання провели у фойє навчального закладу майстер-клас по виконанню зачісок техніками плетіння. Всі бажаючі брали активну участь у майстер-класі та були задоволені результатом.

Група № 15 за професією Касир торговельного залу. Продавець продовольчих товарів у середу проводили ярмарку-продаж виробів зроблених своїми руками у стилі канзаши. Бажаючих купити їхній товар було багато.

Майстер виробничого навчання Чепурна Н.В. у четвер провела відкритий урок на тему: «Догляд за волоссям після хімічної завивки та фарбованого волосся. Лікувальне миття.» На уроці були присутні учениці групи №8 та прийшло багато гостей.

Також у четвер пройшов майстер-клас по виготовленню квітки маку в стилі канзаши. Проводила його майстер виробничого навчання продавців Міщенко Т.І. у групі № 14.

В останній день були підведені підсумки. Учні, які активно брали участь у предметному тижні були нагороджені грамотами. Проведення предметного тижня сфери послуг сприяло підвищенню інтересу учнів до майбутніх професій. Удосконаленню професійних знань, умінь та навичок. Завданням даного проекту було: навчити учнів творчо мислити, виробляти ідеї, знаходити шляхи їхньої реалізації на практиці, виховувати потребу у творчості, в удосконаленні естетичного смаку.

З 7 по 11 грудня 2015 року у закладі проходив тиждень української мови та літератури, присвячений конкурсам імені Петра Яцика та Тараса Шевченка. В програмі тижня: конкурс між групами різних курсів на кращий плакат під гаслом «Мова – диво калинове», зустріч з представником районної бібліотеки, відкритий урок з української літератури (викладач Оникієнко І.П.), участь у ІІ етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика.

У конкурсі плакатів перемогу одержала група № 3, учні одержали високі бали за роботу, а також нагороджені грамотами.

7 грудня в кабінеті № 3 представником Кролевецької районної бібліотеки Левченко Г.Г. була проведена інформаційна година для учнів груп №2,3 за темою «Правопорушення та їх наслідки». В ході роботи учні дізналися про правопорушення та можливі їх наслідки, отримали інформацію про права та обов’язки громадян України, і як закріплення дітям була запропонована вікторина. У класі була спокійна атмосфера, учні були зацікавлені, активно давали відповіді на запитання.

9 грудня викладач української мови та літератури Оникієнко І.П. дала відкритий урок для викладачів закладу. Тема уроку: «Місце любовної теми у творчості Івана Франка. Збірка «Зів’яле листя »». На уроці було використано чимало методів та прийомів навчання, учні переглядали презентацію, буктрейлери до драми Івана Франка «Украдене щастя» (на урок позакласного читання), читали та аналізували вірші, працювали в групах, отримали різнорівневе домашнє завдання. 

 

10-11 грудня у місті Недригайлові Сумської області відбувся ІІ етап конкурсів Петра Яцика та Тараса Шевченка. Наш заклад представляла учениця групи № 2  Турчин Інна. Завдання конкурсів буди різноманітні: це і творчі роботи, і складання діалогів, відмінювання слів, розподіл слів за сферою їх вживання, поставити наголос, відредагувати речення. Всі учасники отримали подарунки. 

З 23 по 27 листопада 2015 року в навчальному закладі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ" проходив тиждень ткацького профілю.

В рамках даного заходу відбулися такі заходи: 

- виставка стінгазет на тему:    «Ткацтво – один із промислів народного декоративного мистецтва», в який брали участь учні групи № 3;

-  виставка - продаж ткацьких виробів «Руками учнів»;

- відкритий урок виробничого навчання, під час якого  було проведено майстер-клас «Виготовлення ткацьких сувенірів». Його учасники мали можливість поринути у давнину і відчути себе господарями, які привносять у свою оселю красу та затишок, а також власноруч створюють справжню традиційну хатню прикрасу - ткацький сувенір.

 - майстер-клас на тему: «Мистецтво виготовлення сімейних оберегів». Мета  даного заходу - спияти вихованню національної свідомості та збереженню давніх традицій серед молодого покоління, адже  ще наші предки з давніх-давен вірили в силу оберегу. Вони вважали, що своє помешкання необхідно оберігати від знегоди, злого духу, недоброго ока;

- екскурсія до музею Кролевецького ткацтва. В ході якої учні та викладачі мали змогу ознайомитися з розмаїттям та різнобарвністю нашого рушникового краю.

          Велика вдячність викладачам, майстрам та учням за активну участь у проведенні тижня ткацького профілю!

В листопаді місяці 2015 року в училищі був проведений тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності:

-    проведені збори трудового колективу школи: «Профілактичні заходи, щодо запобігання невиробничого травматизму»;

-    поновлений інформаційно-довідниковий куточок з надзвичайних ситуацій в закладі;

- відбувся випуск стінгазет для висвітлення питань з безпечної життєдіяльності учнів та профілактики невиробничого травматизму;

-  проведені виховні години: «Профілактика невиробничого травматизму серед учнів»;

-  проведений конкурс на краще знання правил безпеки життєдіяльності серед учнів закладу;

     -     проведені тематичні бесіди для учнів «Правила безпечної поведінки під час перебування біля водойм»; «Правила поведінки у лісі»; «Надання допомоги потерпілим від сонячного удару»


З 9 по 14 березня 2014 року в училищі проходив тиждень, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. 

Розпочалися святкові заходи із  загальноміських урочистостей на бульварі Шевченка, читання віршів, покладання квітів до пам’ятника Кобзареві.Для учнів, які проживають у гуртожитку, було організовано колективний перегляд телепередач до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка,  зокрема документальний фільм «Шевченко. 200 років самотності»,   спецпроект «Жива душа поетова святая…», художній фільм «Тарас Шевченко».

Викладачем української мови та літератури Клок Н.М. до 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка підготовлено авторську літературно-музичну  композицію «Свою Україну любіть…» (Тарас Шевченко у нашому краї), в основу якої покладено хроніку перебування Кобзаря на Сумщині і Кролевеччині зокрема.

Для справжніх шанувальників Шевченкового слова було організовано виставку «Кобзарів» різних років видання, наявних у кабінеті української мови та літератури та бібліотеці закладу, художню літературу про поета. Тож кожен охочий міг долучитися до акції «Наодинці з «Кобзарем», обравши для читання у вихідні дні улюблені  твори Т. Шевченка.

У ці березневі дні відбулися зустрічі з працівниками районної бібліотеки, які підготували літературну годину «Шевченко і Кролевеччина» та однойменну книжкову виставку, усний журнал «Шевченко – геній і пророк».  Відвідали учні  й постійно діючу у бібліотеці училища книжкову виставку «Кобзареве слово забуття не має».


Свої знання творчості великого Кобзаря учні мали нагоду перевірити за  літературною вікториною «Чи знаєш ти Шевченка», тестовими завданнями «Шевченко і Кролевеччина», підготовленими викладачем, чайнвордом «Шевченко».

До 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка у фойє підготовлено виставку «Шевченко – художник», коментарі до якої викладачі Клок Н.М. і Яскевич М.М. запропонували українською та англійською мовами,  куточок краєзнавства, ілюстрації учнів до творів  Шевченка.       Протягом тижня учні переглянули цикл мультимедійних презентацій «Разом з Тарасом шляхами тернистими»:

- «Тарас Шевченко. Літопис життя і творчості»;

- «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття»;

- «Стежками великого поета»;

- «Вшанування пам’яті Т. Шевченка»;

- «Пам’яті Т. Шевченка присвячується»

     Яскравим  і неповторним стало головне   свято з ушанування великого сина українського народу – генія і пророка Т.Г. Шевченка.  В актовій залі зібралися учні, педагогічні працівники, обслуговуючий персонал – усі ті, кому близька поезія Кобзаря, зібралися у складний для України час,  щоб   долучитися до багатого мовного джерела геніального Шевченкового слова, щоб відчути себе єдиною сім’єю, про яку так мріяв Шевченко.

     У програмі були цікаві і змістовні заходи, зокрема літературно-музична композиція «Музи генія», що супроводжувалася мультимедійною презентацією «Жінки у житті Тараса Шевченка». Учні переглянули відеофільм «Мій Шевченко».

       Поетичне слово Шевченка завжди було для українців предметом гордості за власну культуру, власний народ і потужним джерелом творчого натхнення, здатним підняти звичайну людину до митця і патріота України. Тож  конкурс на кращого читця поезій Т. Шевченка «Чарівне слово Кобзаря» нікого не залишив байдужим.

    Журі оцінювало виступи учнів у двох номінаціях: читання творів українською та англійською мовами.

     За підсумками конкурсу у номінації «Читання творів Шевченка українською мовою» перше місце посіла Сіра Жанна, учениця групи № 14, друге місце – Дурицька Богдана, учениця групи № 6, третє місце поділили між собою Боровик Дарина, учениця групи № 3 та Сєрик Тетяна, учениця групи  № 6.

    У номінації «Читання творів Шевченка англійською мовою» перше місце виборола Забіяка Анжела, учениця групи № 7, друге місце - Сєрик Тетяна, учениця групи  № 6, третє місце – Ілюшина Яна, учениця групи № 6. Переможці конкурсу відзначені грамотами.  
 Підсумки тижня, присвяченого  200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка, підведені на загальноучилищній лінійці.

 

 

 

Інформація про проведення декади будівельного профілю

З 23 лютого по 04 березня в ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ» проходила декада будівельного профілю. Програма декади виконала:

- відкритий урок теоретичного навчання який проводив викладач Коблюк Віталій Михайлович, тема уроку «Підготовка поверхонь під облицювання»;

- відкритий урок виробничого навчання в групі № 11 проводила майстер в/н Цвєтус Тетяна Андріївна. тема уроку «Інструмент лицювальника-плиточника. Підготовка інструментів до роботи»;

При проведенні відкритих уроків застосовувались ТНЗ (технічні засоби навчання), інформативно-комунікативні технології.

- відкрита виховна година в групі № 12, яку проводила майстер в/н Січкар Тетяна Олександрівна за темою «Моя професія – моє майбутнє»;

- Конкурс «Кращий з професії» за напрямком штукатур. перше місце зайняв учень групи № 16 Каптан Олексій , друге місце – учні Пятенко роман (група № 12), Теодорян Вадим (група № 11), третє місце – учень групи № 12 Литвин Олег, Кононенко Андрій (група № 9).

- В конкурсі стіннівок перше місце зайняла група № 9, друге – група № 12, третє – група № 11.

Підсумком декади став захід в актовому залі навчального закладу «Моя професія – будівник»

 

На загальноучилищній  лінійці підведені підсумки декади будівельного профілю. вручені грамоти.Звіт про проведення тижня превентивного виховання

З 17.02.2014 по 21.02.2014 в училищі проходив тиждень превентивного виховання. В програмі тижня були заплановані та проведені такі заходи:

На тематичній виставці була представлена література за напрямками: «Бережіть молодість свою», «Стиль життя та здоров’я», «Що? Звідки? Наслідки?»

Учні в гуртожитку переглянули фільм «Реквієм по мрії», який вплинув на свідомість учнів, допоміг подивитися на свої вчинки з іншої сторони, зрозуміти й оцінити важливість здорового способу життя.

Метою  виховної години «Варто чи ні?» було встановити та узагальнити знання учнів щодо причин вживання наркотичних речовин, розвивати уявлення учнів про їх шкідливість та неможливість позбавлення від наркотичної залежності; удосконалювати навички переконувати себе словами в усвідомленні шкідливості та згубної дії наркотиків; сприяти вихованню непримиренного ставлення до них.

Під час проведення виховної години «Шкідливість тютюнопаління» учні дізналися про шкідливий вплив тютюну на організм людини, про наслідки вживання тютюнових виробів; ознайомилися з ілюстративним матеріалом, на яких були зображені ушкоджені легені, скалічені діти тощо.

Тренінгові заняття «Здоровий спосіб життя» провели гості закладу соціальної служби Кролевецького районного центру сім’ї, спорту, дітей і молоді. На заняттях учні розглянули шкідливий вплив алкоголю, тютюнопаління, наркотичних засобів.

На бесіді «Як дожити до ста років?» було розглянуто десять нарисів із книги М. Я. Шкредова «Десять медично-освітніх нарисів здорового способу життя» про те, чому ми передчасно втрачаємо здоров’я і що перешкоджає нам жити сто і більше років.

У загальноучилищному заході «Ми – за здоровий спосіб життя» проведені спортивні змагання, у яких взяли участь учні закладу. У програмі були представлені змагання з підтягування, піднімання гірі, стрільби, віджимання, естафети.

Під час бесіди «Знати, щоб жити» учні ознайомилися з історичними фактами виникнення алкогольних напоїв, про швидкі й відстрочені наслідки впливу алкоголю на організм, причини вживання алкоголю (перші кроки до залежності).

На відкритій виховній годині класним керівником було проведено тренінгові заняття «Слабоалкогольні напої: пиво і компанія».

Метою заходу єактуалізація базових знань про вплив алкоголю на організм людини; усвідомлення, що будь-які алкогольні напої є небезпечними; ознайомлення із впливом слабоалкогольних коктейлів та енергетичних напоїв на організм людини

 

На інформаційній хвилині «Це цікаво» надана інформація щодо статистики кримінальної хроніки за 2013 рік у нашому районі (скоєння злочинів у стані сп’яніння).

 

У навчальному закладі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»

з 17.02 2014 по 21.02. 2014 

проводиться тиждень превентивного виховання

 

з\п

Назва заходу

Група

Відповідальний

ПОНЕДІЛОК 17.02

1

Тематична виставка літератури «Чи легко бути молодим?»

Бібліотека

Лихацька Н. В.

2

Перегляд кінофільму «Реквієм по мрії»

гуртожиток

Ковдя-Оникієнко Н.Д., Лата В. М.

ВІВТОРОК 18.02

3

Виховна година «Варто чи ні?»

7

Наталенко Л.В.

4

Виховна година «Шкідливість тютюнопаління»

18

Яскевич М. М.

5

Тренінгові заняття «Здоровий спосіб життя»

3, 5, 6, 7, 18

Самоброд Ж. М., Стрибуль Н. В. - фахівці соціальної роботи Кролевецького РЦ ССС ДМ

СЕРЕДА 19.02

6

Бесіда «Як дожити до 100 років?»

5

Незнамова Т.М.

7

Загально училищний захід «Ми – за здоровий спосіб життя»

1, 12, 11, 9

Мормоль М. М., Петренко М. І.

ЧЕТВЕР 20.02

8

Відкрита виховна година

6

Лобєєва Я.М.

9

Бесіда «Знати, щоб жити»

11

Єрастова І.О.

ПЯТНИЦЯ 21.02

10

Бесіда «Проблеми сучасної молоді»

2

Найденко С.М.

11

Інформаційна хвилина «Це цікаво»

гуртожиток

Ковдя-Оникієнко Н.Д., Лата В. М.

12

Підведення підсумків

 

 

У навчальному закладі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»

з 10.02.2014 по 14.02.2014

проходив тиждень швейного профілю.

 

У запланованих заходах взяли участь учні груп № 5, 6, 7.

Інформаційна година «Вишивка від минулого до сьогодення»

Мета заходу: показати учням красу та багатство української вишивки, викликати бажання вивчати її, збагачувати свої знання та вміння, виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини, до традицій свого народу, рідного краю. Захід розпочався з короткого вступного слова майстра виробничого навчання Неровні Н. В. про невичерпну скарбницю духовної культури нашого народу – вишивку. Далі виступили учні з доповідями:

про матеріали для вишивання; орнаментальні мотиви української вишивки; орнаментальний рушник, як неодмінний атрибут багатьох обрядів і звичаїв;

з історії розвитку вишивки в Україні; неперевершене диво - український рушник; про вишивки окремих регіонів. З заключним словом виступила майстер виробничого навчання Люта С. В., яка підвела підсумки інформаційної години, наголосивши, що без минулого немає і не може

бути майбутнього.

Відкритий урок з обладнання провела Коршок Т. В. на тему «Будова механізму голки. Будова механізму лапки». В ході уроку були використані такі методи і прийоми як робота в групах, складання пазлів, мікрофон та інші.

            Виховний захід «Битва дизайнерів»провели Коршок Т. В. та  Лобєєва Я. М.

Участь у заході взяли групи № 5, 6, 7. Учні змагалися між собою за звання «Кращий дизайнер». Конкурсна програма складалася з трьох турів: представлення моделей, відповіді на запитання, створення моделі на манекені методом наколки. Переможцем вийшла група № 7

Відкритий урок з технології виготовлення одягу  провела Лобєєва Я. М. на тему «Технологія обробки прорізних кишень у рамку». Мета уроку: ознайомити учнів з послідовністю обробки прорізної кишені в рамку, способами обробки; відпрацювання вміння користуватися інструкційно-технологічними картками.

 В ході уроку були використані такі методи і прийоми як незакінчені речення, робота в групах, міні-футбол, рефлексія; особливо заслуговує на увагу використання ІКТ, відео-урок.

 

 

У навчальному закладі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»

з 27.01.2014 по 31.01.2014

проходив тиждень природничо-математичних дисциплін

 

У запланованих заходах взяли участь учні груп № 3, 7,  6, 12, 18.

На лекціях, які були підготовані та прочитані викладачами, було висвітлено цікаві питання з інформатики, фізики, викладачі познайомили учнів з новими фактами, історичними моментами, цікавими подіями з життя видатних  людей.

З цікавістю переглядали учні слайди на тему: «Історія рахівних приладів в картинках» та знайомилися з історією приладів для обчислення.

Активне дискутування виникло під час проведення круглого столу «Мови програмування» в групі № 3. Найактивнішими учасниками заходу стали Пустовит Дмитро та Тищенко Едуард.

В рамках тижня було сплановано та проведено бінарний урок з географії та інформатики на тему «США» в групі № 6, який підготували викладач географії Єрастова І. О. та викладач інформатики Лиман Я. О. Урок яскраво продемонстрував застосування методу проектів, комп’ютерного тестування, використання мультимедійних презентацій, інтерактивних вправ при проведенні уроків.

У виставці рефератів з інформаційних технологій взяли участь учні груп № 8, 16. Найактивнішу участь прийняли учні групи № 8.  

В конкурсі на кращу публікацію на тему: «Заклад в якому я навчаюсь»перемогли роботи учнів групи № 3 Пустовита Дмитра, Тищенка Едуарда.

В конкурсі «Цікава географія», в якому змагалися команди групи № 12 та групи № 6 перемогла команда групи № 6

Високою інформативністю відзначився захід «Що ти знаєш про СНІД», проведений викладачем Мухоєдовою Н. О.

Найактивнішими учнями, що приймали участь у заходах з біології стали учениці групи № 6 Сєрик Тетяна, Ілюшина Яна, Ковдя Оксана.

Викладач Довгейко О. О. відмітила учнів, які приймали активну участь в заходах з математики. Це учні групи № 12 Лось Олександр, Пилипенко Едуард, Єфіменко Станіслав
У навчальному закладі ДПТНЗ «Кролевецьке ВПУ»

з 09.12.2013 по 13.12.2013 року 

проходив тиждень сфери послуг

 

      В рамках предметного тижня були проведенні такі заходи:

09.12.2013р. – у фойє навчального закладу відбулася виставка тематичних стіннівок присвячених професіям. У роботі якої брали участь учні груп  № 8, 10, 14, 15.  Учнівські роботи вражали своїм колоритом та насиченістю інформації. 

10.12.2013р. майстер виробничого навчання Чепурна Н. В. провела відкритий урок в групі № 8 за професією «Перукар (перукар-модельєр)» на тему:«Фарбування волосся фарбниками 4 групи». Під час проведення уроку було використано велику кількість наочного матеріалу, мультимедійну презентацію – характеристика фарбників та показано відеозапис технологічного процесу фарбування волосся.

11.12.2013р.- майстром Яскевич Л. М. було проведено відкритий урок  в групі № 10  за професією «Перукар (перукар-модельєр)»  на тему: «Різновиди гарячої завивки волосся із застосуванням прогресивних інструментів». Урок проходив у груповій формі. Учні були об’єднані в міні-салони «Імідж», «Форсаж», «Ассоль» та виконували перукарські послуги за темою уроку, а саме представили моделі зачісок виконанні із застосуванням прогресивних інструментів. 

Далі за планом у фойє навчального закладу відбулася виставкапостижерних прикрас учнів IІ курсу.

12.12.2013р.-  проведення КВК серед груп № 14 та № 15 за професією: «Касир торгівельного залу. Продавець продовольчих товарів». Даний захід проходив у 7 етапів, завдання конкурсу передбачали виявлення, як теоретичних, так і практичних вмінь та навичок професійної діяльності учнів. Після проведення всіх конкурсів було підведено підсумки та оголошено переможців.

13.12.2013р.- по завершенню тижня було підведено підсумки та відзначено групи, які брали активну участь у проведенні предметного тижня.
 

Згідно плану роботи навчального закладу

стартує тиждень права.

 

      Программа Всеукраїнського тижня права передбачає проведення таких заходів, які відбудуться з 09 по 13 грудня 2013 року:

       відкриття тижня, ознайомлення з программою тижня;

       перегляд літератури з правової тематики «Закон і право. Право і закон»;

       зустріч з бібліотекарем Кролевецької районної бібліотеки Левченко Г.Г., урок права «Є право – значить є надія»;

       бесіда-діалог «Ти - особистість, ти – громадянин»;

      науково-практична конференція «Цивільні права неповнолітніх та їх цивільно-правова відповідальність» за участю начальника Кролевецького районного управління юстиції Карел І.В.;

       книжкова виставка «Закон про тебе, тобі про закон»;

      відкритий урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

 

 

 

У навчальному закладі ДПТНЗ "Кролевецьке ВПУ"

з  25.11.2013 по 29.11.2013 

проходив тиждень ткацького профілю

     

  В рамках даного заходу проходили: 

- виставка стінгазет на тему:    «Ткацтво – один із промислів народного декоративного мистецтва», в якій брали участь учні груп № 2, 3, 4, 18;

- інтелектуальні здібності показали учні групи № 3 у конкурсі кросвордів;

- на високому рівні пройшли відкриті уроки з предметів технічний рисунок і основи рисунка у групі № 3;

- гарно проведений відкритий урок з виробничого навчання для учнів І курсу;

- цікавою і пізнавальною була проведена виховна година на тему: «Український рушник, як оберіг нашого народу»   

- у  конкурсах «Витвір ткацького мистецтва» серед учнів групи № 18 та « Кращий знавець правил ТБ при роботі у ткацькій майстерні» серед учнів групи № 2, учасники зайняли призові місця.

     Феєричним став масовий захід «Учнівські кроки до майстерності», проведений в актовій залі.  Свято проходило у 3 етапи, в якому  учні ткацького профілю брали найактивнішу  участь.

І етап «Стоп кадр» - презентація  професії «Ткач ручного художнього ткацтва».

ІІ етап «Цікавими сторінками нашого закладу» - розважальна гра для учасників заходу.

ІІІ етап «Найкращий ерудит» - інтелектуальна гра при розгадуванні кросвордів.

 

     Цікавим був виступ  запрошеної  на свято гості. Подарунком стало музичне вітання від учениць групи №3.

 

 

Відкритий урок теоретичного навчання


Виставка стінгазет


Конкурс з виробничого навчання


Відкритий захід